Ne
  • Ahşap Ürünler
Nerede

Binamız

Müstakil üç katlı binamız, okul öncesi eğitim kurumu olarak  özel projelendirilerek, düzenlenmiştir. Aydınlık, çift taraftan güneş gören ferah sınıflarımız öğrencilerimizin farklı ilgi alanlarına yönelik materyallerle zenginleştirilmiştir.

Bahçeye bakan, 25 metrekare yemek salonumuz, üç tarafı aydınlık ve güneş alan ferah görünümüyle çocuklarımızın keyifle yemek yemeleri için hijyenik şekilde  dekore edilmiştir.

Bay- Bayan ve çocuk lavaboları ayrı ayrı düzenlenmiş , çocuk lavaboları da ayrı bölümler halinde tasarlanmıştır.Ayrıca çocuk alt değiştirme ünitesi bulunmaktadır.

Minik yıldızlarımızın huzuru ve mutluluğu önceliğimizdir.

Her türlü güvenlik önleminin alındığı okulumuz çocuklarımızın sevinçle geldiği ve ayrılmak istemediği ikinci evleridir.

Bahçemiz

Ön Bahçemiz: Yaz – Kış kullanabildiğimiz, üstü açılıp kapanır koruyucu tenteli, 100 metrekare ön bahçemiz özel çimle kaplanmış ve 15 günde bir ilaçlanmaktadır. Oyun parkına dönüştürülmüş bahçemizde her istedikleri mevcut olduğu için çocuklarımız çok mutlular ve çocukluklarını doya doya yaşamaktalar.

Arka Bahçemiz: Doğal çim, botanik bahçesi ve kum havuzumuzun yer aldığı 80 metrekarelik arka bahçemizde Minik yıldızlarımız  hem çiçek yetiştirmekte hem de spor yapabilmektedir. Her iki bahçemiz de öğrencilerimizin fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyecek şekilde hazırlanmış, etrafı 4 metre yüksekliğinde güvenlikli tel ile çevrilmiştir.

Mutfağımız

Sağlık şartnamesi standartlarına uygun düzenlenmiş mutfağımızda hijyen çok önemlidir.

Beslenme

Beslenmede organik ve doğal gıdalara önem veren bir okul olarak, gündelik ve taze gıda alımına öncelik veriyor  ve her şeyi mevsimine göre üretmeye tüketmeye özen gösteriyoruz. Karadeniz’den gelen doğal köy balımıza ek olarak, reçelimiz ve salçamız, okulumuzda özenle hazırlanmaktadır. Süt ürünlerinde günlük süt kullanımına önem veriyor, UHT paket süt değil Sütaş marka günlük süt kullanıyoruz.

Beslenme uzmanı  tarafından mevsimine göre  hazırlanan yemek listemizdeki yiyecekler, Kendi mutfağımızda, hijyenik koşullarda özenle pişirilmektedir. Konserve gıda kullanılmamaktadır.

Meyve suyu olarak da, hazır paketler yerine okulumuzda doğal meyve suyu ve ıhlamur çayı ile doğal limonata yapmayı tercih ediyoruz. Her gün mutlaka meyve saatimizde mevsim meyvesi yenmektedir.

Kahvaltılarımızda düzenli olarak ceviz, fındık, kuru üzüm, kayısı ve incir verilmektedir.

Beslenmede öğrencilerimizin sadece doğal gıda almalarının yanı sıra  yemek yeme kurallarının öğrenilmesi de bizim için çok önemlidir. Çocuklarımızın küçük yaştan itibaren sofra kurallarına uygun davranmaları , çatal bıçak kullanımını öğrenmeleri hedeflerimiz arasındadır.Yemeğe geçerken mutlaka eller yıkanır ve yemekten sonra da eller yıkanırken diş fırçalama alışkanlığı kazandırılır.

 

Temizlik

Okulumuzda temizlik en önemli konumuzdur. Okulumuzun temizliği düzenli periyodlarla yapılmaktadır.Gün içinde sınıfların , koridorların , lavaboların ve merdivenlerin temizliği saat başı yapılmaktadır.

Haftalık temizlikte bütün oyuncaklar ve materyaller sterilize edilmektedir.İç mekanlar temizliğe ve hijyene uygun parke ile kaplıdır.

Öğretmen ve öğrencilerimiz okulda okul ayakkabılarını giyerler. Ziyaretçilerimiz de galoş kullanırlar.

Depoların temizliği ve baca bakımı işleri düzenli aralıklarla yapılmaktadır.

 

Güvenlik

Okul bahçesine giriş çıkışlar güvenlikli kilit sistemiyle sağlanmakta ve otomatik olarak içeriden kontrol edilmektedir. Hem bahçe , hem de sınıflar güvenlik kamerasıyla donatılmıştır.

Bütün araç gereçler , elektrik prizleri öğrencilerimizin güvenle oynayacağı şekilde donatılmıştır.

Öğrencilerimiz sadece velilerimize veya bize önceden bildirilen kişilere teslim edilmektedir.

 

Veli Görüşmeleri

Sabah veli ziyareti, önceden randevu alınmışsa kabul edilir. Randevu alınmamışsa kurucumuz veya sorumlu müdür ile görüşebilir.

Akşam üstü de randevusuz gelinirse, öğretmenlerimiz nöbetçi olduğu ve çocukları bırakamayacağı için kabul edilemez.

Velilerimiz, ‘Aile Katılımı Etkinliği’ dışında ders saatinde sınıfa sokulmaz. Kameradan ve sınıf camından seyredebilir.

Yorum Yap ve Puan Ver

İşletmeye Puanın Nedir?

angry
crying
sleeping
smily
cool
resim seç

Your review is recommended to be at least 140 characters long

Tüm Çalışma Saatleri
  • Pazartesi08:00 - 19:00
  • Salı08:00 - 19:00
  • Çarşamba08:00 - 19:00
  • Perşembe08:00 - 19:00
  • Cuma08:00 - 19:00
building Bu İşletme size mi ait? Şimdi Sahiplen! Şimdi Sahiplen!

Claim This Listing