Ne
  • Ahşap Ürünler
Nerede

Gün ışığı modern yaşamın kutsal kaselerinden biridir. Parlak iyi aydınlatılmış alanlarda net sağlık ve refah avantajları vardır. Kısacası bizi iyi hissettiriyorlar ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde bu, evlerimizden istediğimiz bir şey. Işık arayışında, çatı pencereleri çok güçlü bir araçtır. Çünkü aynı büyüklükteki dikey pencereye kıyasla iki kez günışığı sağlarlar. Bu güneş parladığında ya da sadece oldukça aydınlık bir gün olsa bile gün ışığı bizi iyi hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda ücretsiz bir ısıtma kaynağı sağlar. Güneş ışığı düşünce camını geçtikçe güneş kazanımı denilen sıcaklık yaratır. Bunu, dondurucu soğuk bir kış bahçesinde veya serada bulutlu bir kış gününde hissedebilirsiniz.

Artan oranda güneş kazanımı binalarda bir ısıtma kaynağı olarak kullanılmaktadır. Aslında, üç camlı ve çok miktarda yalıtımlı evler tasarladığımda, biraz güneş kazancıyla birleştiğimde, sıcak tutmak aklımın önündeki bir şey değil. Ev yıl boyunca neredeyse hiç ısınmadan sıcak kalacaktır. Odaklanmam gereken şey aşırı ısınma potansiyeli çünkü modern binalar çok az ısıya ihtiyaç duyarken hala gün ışığı almak istiyoruz. Çok fazla gün ışığınıza sahip olduğunuzda potansiyel bir sorun olan aşırı ısınma değil; parlama da istenmeyen bir yan ürün olabilir. Kuşkusuz bir dizüstü bilgisayar veya telefondaki “ilk dünya sorunudur” iken, güzel bir şekilde yeni uzantınız veya evinizin çevresinde uzanırken ne istediğinizi sevindirici değildir. İçeride güneş gözlüğü takmadığınız sürece güneşli günlerde parlamayı kontrol etmeniz gerekir. İronik olmadan değil, gün ışığını bir eve sokmak için çok çaba harcamak, onu daha fazla kontrol etmek için harcayacağınız bir şey! Bununla birlikte, havanın ve dolayısıyla mevcut güneş enerjisinin nasıl olduğunu düşünürseniz, bir binanın uyum sağlayabilmesi gerektiğinin bir anlamı olabilir.

Güneşlikler şüphesiz hem güneş enerjisi kazanımı hem de parlama için bu optimizasyonu elde etmenin en iyi yollarından biridir. Mümkün olan en az enerjiyi kullanırken, doğru iç sıcaklık ve ışık seviyelerinin korunmasına izin verilmesi. İki parlama ve aşırı ısınma sorunu birbirine bağlıyken, onları kontrol etmek gerçekten iki ayrı çatı penceresi panjuruna ihtiyaç duyuyor. Parlamayı kontrol etmek için iç güneşlikler ve güneş enerjisi kazanımını kontrol etmek için dış tenteler. Dahili örgü perdeler manuel olarak çalıştırılır veya motorla kontrol edilir, parlak bir günde rahatlık sağlamak için sadece yeterince ışık alır, ancak kumun sizi gülümsetmesini sağlamak için donuk bir günde geri çekilebilir!

Güneş enerjisi kazanımı için, çatı penceresinin dış tarafında tente / tavan panjurlarının bulunması en iyisidir. Işık camdan ve bir binanın içine girdiğinde iç tavan perdeleri, sadece ışığın / ısının% 10-20’sini geri yansıtır. Dışarıdan monte edilen panjurlar güneş kazanımının binaya girerek birlikte durmasını önler. Bunlar elektriksel olarak kontrol edilmeli ve bir termostata takılı olarak tercih edilmelidir, böylece siz dışarıdayken bina ısınmaya başlarsa, tavan perdeleri otomatik olarak düşecek ve evinizi güzel ve serin tutacaktır. Çatı panjurlarını zamanlayıcılara da ayarlayabilirsiniz, böylece yaz aylarında işteyken aşağı inerler ancak parlak bir karşılama evine dönüşünüz için açılmışlardır. Bu konular hakkında düşünmek için bir inşa projesinin kalınlığındayken, çok karmaşık ve çok fazla zorluk gibi görünebilir. Ancak çatı pencerelerinizin panjurlar üzerinde kontrolünün bir unsuru, daha konforlu, enerji verimli bir evin anahtarı olabilir.

Web: | catipencereleri.com.tr |

Yorum Yap ve Puan Ver

İşletmeye Puanın Nedir?

angry
crying
sleeping
smily
cool
resim seç

Your review is recommended to be at least 140 characters long

Tüm Çalışma Saatleri
  • Pazartesi09:00 - 17:00
  • Salı09:00 - 17:00
  • Çarşamba09:00 - 17:00
  • Perşembe09:00 - 17:00
  • Cuma09:00 - 17:00
  • Cumartesi09:00 - 17:00

Ek Detaylar