Bilgi Bankası

Zihinsel Çöküşten Kurtulmak İçin Altın Değerinde Bilgiler!

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Kendimizi zihinsel olarak ne kadar güçlü görürsek görelim bazen istenmeyen çöküşler yaşayabiliyoruz, böyle bir durumla karşılaştığımız zaman anında tepki alamayabiliriz. Bu gibi sorunları çözmek için biraz zamana ihtiyacımız var, zaman içerisinde bu sorunları çözecek ve zihinsel çöküntüden kurtulacağız. Zihinsel çöküntüden kurtulmak için birkaç adım var, yetita.com olarak bu adımları sizler için derledik.

Gelin bakalım zihinsel çöküntüden nasıl kurtulabiliriz inceleyelim.

Ortada Bir Sorun Olduğunu Kabullenin

Bir sorunu çözmeden önce ortada bir sorun olduğunu kabul etmeniz gerekiyor, sorun çözmek de yapabileceğiniz en büyük adım ortada bir sorun olduğunu kabul etmektir İlk başlarda sorun olduğunu inkâr ediyor olabilirsiniz ancak bu size hiçbir şey kazandırmayacaktır hatta bu gibi durumlarda daha kötü sonuçlar almanıza neden olabilir. Eğer bir sorun olduğunu kabul eder ve gerçekten onu benimserseniz,  onu çözmek için atacağınız adımlar daha etkili ve mantıklı olur hatta eyleme geçirilebilecek adımlarda atmış olursunuz.

Sürekli bir hareket içinde olun

Hareket halinde olmamak durgun bir yaşantı sürmek sıkıntılı bir ruh haline girmenize en büyük olanak sağlayan etkilerden biridir. Hareket halinde olmak kan hücrelerini hızlandırdığı için kan dolaşımını hızlandırır ve daha verimli düşünceler elde etmemize neden olur. Egzersiz ve spor stresi azaltır ve yerine mutluluk verir Spor yapamıyorsanız bile gün içerisinde kısa süreli yürüyüşler yapmanız düşüncelerinizi yenilemek için büyük adım olacaktır.

Rutin Devam Eden Bir Hayat Sıkıcı Olabilir!

Rutin geçen bir hayat durgun olmanızdaki en büyük etmenlerden birisi olabilir, rutinler bazen iyidir ancak bazense size hayatı zehir edebilir. Süreklilik sağladığınız işlerde rutin olması sizin körelmenize neden olacak ve kendinizi geliştirmenize engel olacaktır, bu sadece bununla kalmıyor ruhsal olarak da çöküntüye girmeniz sebep oluyor. Özellikle sosyal yaşantıya daha fazla yansıyan bu durum oldukça büyük sıkıntılara ön ayak etmiş olur, yapılan bir işte tutkulu olunmazsa istenmeyen bir döngü ile sonuçlanabilir.

Belki Tek Sorun Hareketsiz Yaşantıdır?

Zihinsel çöküntü durumlarında kişiler, düşüncelerinin içinde kaybolur ve bu hiç iyi bir şey değil biz bunu istemiyoruz. Zihinsel çöküntü yaşadığınız zaman elinize bir kalem bir de defter alın ve o an aklınızdan geçen her düşünceyi kâğıda dökün. Bu soruna bu şekilde yaklaşımda bulunmanız sizin için daha iyi olacaktır, sorunlar daha kolay çözülebilir bir halde olacaktır. Ayrıca kalem kılıçtan keskindir, yazmak sonuçta başarı da getirir, yazarken daha ilham dolu olduğunu fark edeceksiniz.

Biraz Uykuya Ne Dersiniz?

Zihinsel çöküşler fazla çalışmanın da eseri olabilirler, bu durumda çoğu kişi daha fazla iş yapması gerektiğini düşünerek yanlış adımlar atabilmekte. Aslında durum beyninizin yorulmasıdır, biraz dinlenmeye kesinlikle ihtiyacı vardır. Bu gibi durumların üstesinden gelmek aslında basittir, tek yapmanız gereken Uyumak. Uyumak bazen bu gibi sorunlar üstesinden gelebilir ancak alışkanlık haline gelirse bu çözüm önerisi de pek işe yaramayacaktır.

Dertler Paylaştıkça Azalır, Konuşun!

Konuşmak, evet konuşmak. Zihinsel çöküntüden en kolay bu yol ile kurtulabilirsiniz, sıkıntılarınızı birileri ile paylaşmak birileri ile zaman geçirmek her zaman çözüm olacaktır. Bu yöntem içinde bulunduğunuz durumu daha iyi gözlemlemenize de olanak sağlayacaktır. Arkadaşlarınız, Aile üyeleriniz ya da en uzak ihtimal ile rastgele sohbet uygulamalarından birine girerek sohbet edebilirsiniz.

Son Olarak

Herkes zaman zaman zihinsel çöküntülere maruz kalabilir, bu sorunları anlayan ve çabuk kabullenenler çözüm için adımlar atmaya başlıyor, yetita.com olarak sizlerden isteğimiz de bu yönde, asla karamsarlığa kapılmayın karamsar olmak yerine her zaman bir şeyler için umut olduğunu düşünün.

Umarım yazımızı okurken keyif almışsınızdır, uzun vadede işinize yarayabilecek harika bilgiler ile dolu olan yazımızın sonuna geldik. Yazımızdan memnun olup olmadığınızı anlamamız için puanlamanızı rica ediyoruz Yıldızlar ile görüş belirtebilir yorumlar ile de fikirlerinizi sunabilirsiniz.

Tags

Halil Kaya

Web Master

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close