YouNow Nedir? YouNow’da Nasıl Partner Olunarak Para Kazanılır?

Tanıtım Yazıları
[Toplam: 2   Ortalama: 3/5]

İnternette 2011 yılında önce BlogTV olarak yayıncılık hayatına başlayan YouNow ilerleyen yıllar içerisinde canlı yayın yapılarak para kazanılan bir platforma dönüşmüştür. YouNow’a üye olan herkesin istelerse bars satın alarak partner olan yayıncılara hediye etmeleri sayesinde partner yayıncılar para kazanırlar. Hiçbir üyenin bars satın almak gibi bir mecburiyeti yoktur.

Merkezi Amerika’dadır ve birden fazla ülkede YouNow platformu bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak Almanya, Amerika, Suudi Arabistan ve Türkiye verilebilir. YouNow normal şartlarda her üyenin görüntülü ve sesli yayıncılık yapabileceği eğlence, bilgi verme ve sohbet amaçlı bir platformdur. Bu platformda her üye para kazanamayacağı gibi sadece YouNow’da partner olanlar para kazanabilirler.

YouNow’da Ne Tür Yayınlar Yapılır?

YouNow’da her konu üzerine yayın yapılabilir, fakat partner olmak isteyenlerin bir tema belirleyerek onun üzerine yayın yapmaları tavsiye edilir. Örneğin: Müzikli yayınlar, yemek yapmak üzerine, makyaj teknikleri öğretme ya da sohbetten oluşan programlar yapmak olabilir.

YouNow yayıncılarının özellikle politika konulu yayınlarla cinsel temalı yayınlar yapmaması gerekir, çünkü bu tür yayınları yapmak bu platformda kesinlikle yasaktır. Ayrıca bu tür yayın yapan kişiler YouNow tarafından fark edildiği takdirde ya da herhangi bir üye tarafından ispatlandığı takdirde üye engellenir ve üyelikleri partner dahi olsalar iptal olur. Bu sebeple de dikkat çeken ve seviyeli yayınlar yapmak her zaman YouNow’un ilgisini çeker ve bir üyenin partner olabilmesi de yapacağı yayınların kalitesi sayesinde daha kolaylaşır.

YouNow’da Canlı Yayın Nasıl Açılır?

YouNow’da, bir Android veya İOS cihaz sahibi olan herkes yayın açabileceği gibi bilgisayardan da yayın açılabilir. Fakat partner yayıncı olmak isteniyorsa bilgisayardan yayın yapmak yayının kalitesini artıracağı için daha doğru olacaktır. Zaten YouNow bilgisayardan yapılan bir yayını daha doğru buluyor ve partner olanların büyük çoğunluğu da bilgisayardan yayın yapanlar oluyor.

  • YouNow’da Android ve İOS cihazlardan nasıl yayın yapılır?

YouNow’da yayın yapmak isteyen bir yayıncı adayı tablet veya telefonunu kullanabilir. Fakat yayın esnasında yayında olan telefonun çalması halinde yapılan yayın anında kapanacaktır. Sürekli olarak yayının kapanması da yayının kalitesini düşüreceği için izleyenlerin sıkılmasına ve bir süre sonra bu şekilde yapılan bir yayını tercih etmemelerine sebep olacaktır.

YouNow uygulamasını telefonuna veya tabletine indirip yükleyen bir kişi YouNow’un kamera ve mikrofon erişimine izin verip, YouNow’daki “Canlı yayın başlat” butonuna tıklayarak birkaç saniye içerisinde canlı yayın başlatabilir. YouNow’da Android veya İOS cihazlarda yayın açarken harici bir mikrofon ve kulaklığın kullanılması yayında yankının oluşmasına engel olacaktır. Bu cihazlarla yayın esnasında geri planda müzik çalmak ya da video oynatmak maalesef mümkün olmuyor.

  • YouNow’da bilgisayardan nasıl yayın yapılır?

YouNow’da bilgisayardan yayın açmak için direk bilgisayarın kendi kamerası ve mikrofonu kullanılarak yayın açılabilir. Fakat yine harici bir mikrofon ve kulaklık kullanmak yayında yankıyı önleyecektir ve yayının kalitesini artıracaktır. Yapılabilecek en kaliteli yayın Google Chrome’da YouNow’u açarak yapılan yayındır. Google Chrome üzerinden YouNow açılıp, yayın için mikrofon ve kulaklığa erişim izni verildikten sonra “Canlı yayın başlat” düğmesine tıklanarak yayın başlatılabilir.

Eğer yayın esnasında geri planda müzik ya da bir video oynatılacaksa bunun içinde OBS Studio (Open Broadcaster Software Studio) veya ManyCam gibi programların kullanılması gerekir. ManyCam ya da OBS Studio gibi programlar bilgisayara kurulduktan sonra Google Chrome’da “Canlı yayın başlat” tuşuna tıklanır. Hangi program kullanılıyorsa onun kamerası (Ör: ManyCam kamerası) ile birlikte kullanılan programın mikrofonu (Ör: ManyCam mikrofonu) seçilir ve yayın başlatılır. Yayın başlatılırken bir başlık seçilerek ilgili bölüme yazılması da canlı yayına izleyici çekecektir.

 

YouNow’da Nasıl Partner Olunur Ve Nasıl Para Kazanılır?

Maalesef YouNow herkesi Partner yapmıyor. YouNow partner yapacağı kişileri ince eliyor ve sık dokuyor. Bu sebeple Partner adaylarının özellikle yasaklara uyması ve kaliteli yayınlar yapması neredeyse zorunlu hale geliyor. Show bazlı yayınlar yapan, sohbeti seven, anlayışlı, saygılı kişilerin YouNow’da partner olma şansı daha çok artıyor. Farklı olabilmekte YouNow’da çok önemlidir, sıradan alışılagelmiş yayınlar yapmamak gerekir.

YouNow’da partner olabilmek için düzenli yayınlar açarak uzun süreli yayınlar yapmak gerekiyor. Aynı zamanda bir partner adayı yayıncılıkta kararlılığını ve azmini de YouNow’a ispatlamalı. Sadece bunlarla da kalınmıyor. Özellikle partner olmak isteyen bir YouNow üyesinin birden fazla hesabı bulunmamalı, aksi takdirde üye banlanarak sürekli olarak engelleniyor.

Partner adayı bir üye tüm bunları gerçekleştirdikten sonra partner olabilmek için YouNow’un belirlediği bazı şartları yerine getirmesi gerekir. En az 5 – 6 kademeden oluşan bu şartları aşama aşama yapan bir YouNow üyesi, bölümleri tamamladıktan sonra YouNow partnerlik başvurusu yapabilir. Partnerlik başvurusu sitede bulunan formu doldurarak yapılır. Formda telefon numarası, e-mail ve bunun gibi bazı soruları cevaplamak gerekir. Form doldurulduktan sonra gönderilir ve yapılan başvuru Amerika’da bulunan merkez tarafından incelenir. Eğer sonuç olumlu olursa kısa bir süre içerisinde partnerlik göstergesi olan sarı kameraya sahip olunur.

Her ne kadar kademelerden oluşan bazı şartlar var olsa da ve bu şartlar yerine getirildikten sonra başvuru yapılsa da yine de YouNow maalesef herkesi partner olarak kabul etmeme gibi bir hakka sahip bulunuyor.

 

YouNow Partneri Olanların Yapması Gerekenler

Partner olarak kabul edilenler, partnerler için açılan özel bölümdeki istenilen bilgileri doldurmaları ve kayıt etmeleri gerekir. Bunlar isim, soy isim, adres, banka hesap numarası gibi sorulardan oluşan belirli standart bilgilerdir.

YouNow’da partner olanlar, yayıncılık yaparak ve kendilerine gönderilen hediye barslar sayesinde para kazandıklarında ve belirlenmiş olan limite ulaştıkları zaman kazandıkları para düzenli olarak her ay hesaplarına yatırılır. Partnerler belirlenen bu limite ulaşamadıkları takdirde para birikir ve ulaştıklarında gelecek ay içerisinde hesaplarına yatırılır.

Partner olabilmenin gerçekten zor olduğu bir platform olan YouNow’da yine de her üyenin partner olabilme ve olduktan sonra da para kazanabilme şansı vardır. Önemli olan yayıncılık ruhuna sahip olabilmektir.

Bir cevap yazın