Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Yerli üretim projeler son dönemlerde birçok uygulama ile karşımıza çıkmaktadır. Projelerdeki başarı ülke genelinde birçok kolaylık sağlamaktadır.

Yerli start-up projeler için birçok takdir cümlesi kullanılabilir. Çünkü, yerli olarak üretilmesinin yanında dışa bağlı olduğumuz konularda kendi işimize görebilmemiz adına ciddi bir ihtiyaçtır.

Hazırlanan projeler, öylesine dikkat çekici özelliklere sahiptir ki birçok yatırımcı için kaçırılmayacak fırsat niteliğindedir. İşte bunlardan birkaçını kısaca ele alalım:

Paraşüt

E-ticaretin son yıllarda hız kazanması ile şirketlerin de yönetimlerinde tutulan hesaplarında yeni yöntemlere ihtiyaç duyulmuştur. En çok da bütçe kontrolleri ve ön muhasebe kayıtlarının tutulması açısından inanılmaz bir teknik destek haline gelmiştir. Hal böyle olunca start up projeler arasında en iyi olma ünvanını kazanmıştır. Peki Paraşüt hangi özellikleri ile projeler arasında zirveye yerleşmiştir. Malumdur ki, şirketler sayısal verilerinin kontrolünü çok önemser. Bununla beraber isterler ki, ellerindeki sistem bütün verileri kontrol edebilecek ve yönetebilecek bir kapasiteye sahip olsun. İşte bu arayışın cevabı olan Paraşüt şirketlerin bir anda gözdesi olmuştur. E-fatura, e-arşiv uygulamaları konusunda uyumu aynı zamanda şirketlere entegrasyon hizmetini de sunması, e-ticaret çalışmalarına ait birçok özel çalışmayı bünyesinde barındırması önemlidir. Online fatura kesme, stok takibi, müşteri kaydı, müşteri takibi, tedarikçilere ait bilgiler, tedarikçilerle olan işlemler konusunda muazzam çalışmaktadır. Bu özellikleri ile şirketler için biçilmiş kaftandır.

Onedio

Onedio neredeyse ülkede herkesin kulağında yer etmiş vaziyette. Bunun en önemli sebebi ise, ciddi bir sosyal içerik platformu oluşudur. ODTÜ’ nün geliştirdiği bu proje Türkiye’de tektir ve ilktir. Ancak kitleye hitabı, kullandığı dil, işlediği konular ve konuyu işleme şekli ile devasa bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Iyzico

E-ticaret kullanıcıları için en çok aradığı şey online işlemler için iyi bir entegrasyon formülüdür. Iyzıco, e-ticaret entegrasyonu konusunda büyük kolaylıklar sağlayan bir sistemdir. Kullanım şekli ve sunduğu kolaylıklar sayesinde çok kısa sürede e-ticaret konusunda faaliyet gösterenlerin ve bankaların aradığı bir isim haline gelmiştir. Çünkü bu entegre işlemi olmadan hiçbir işletme online ödeme ve fatura işlemlerini gerçekleştiremez. Bu nedenle kartla alışveriş yapmak isteyenler ödemesini yapamadıkları için alışverişten caymak zorunda kalabilirler. İşte İyzico bu noktada iş sahiplerine yerli bir proje ile çıkış kapısı olmuştur. Öyle bir çalışma sistemi sunmuştur ki, Dünya çapında ün kazanmıştır. Peki onu bu kadar ünlü kılan özellikleri ne idi? Öncelikle; anlaşma sağladığı işletmelere fiyatta uygunluk garantisi vermektedir. Tabi bunun yanında sınırsız destek anlayışı çokça tercih edilmesine neden olmuştur. Bütün kredi kartları ile satış yapabilmek mümkündür. Bu yönü ile portföyü çok kısa sürede ciddi artış göstermiştir.

Getir

Getir uygulaması, özellikle reklamları ile herkesin diline pelesenk olan bir uygulamadır. Ancak marifetleri oldukça büyük. Nazum Salur’ a ait projede özellikle şehir hayatında dışa bağımlılığı durduracak bir çalışma konulmuş. Bilhassa çalışanlar için muntazam bir uygulama olan Getir, istediğiniz ürünü ayağınıza kadar getirir. Evet gerçekten getiriyor. Android ve İos uygulamaları ile herkesin rahatlıkla üye olabileceği sistemde hangi ürüne ihtiyacınız varsa hemen siparişinizi oluşturuyorsunuz ve o size geliyor. Bu proje “hiçbir şeye vakit ayıramıyorum” diyenler için neredeyse vazgeçilmez uygulama olarak yerini almış vaziyette. Özellikle büyükşehirlerde yaşayanların yeni kurtarıcı uygulaması olmuştur.

Armut

Son dönemlerin en çok kullanılan yerli uygulamalarından birisi de Armut. Uygulama öylesine bir çıkış yaptı ki; kişiler ya da şirketler tanıtım aracı olarak kayıt olmadıkları halde çok büyük kayıpları olduğunu düşünür hale geldiler. Armut uygulaması ile şirketler, kurumlar ya da iş yerleri kendi hizmetlerini, çalışmalarını ya da ürünlerini kendileri anlatarak bilgi verirler. Bunlara yapılan yorumlar ya da çalışmaların kalitesi ölçüsünde insanları aydınlatacak bir çalışma olmuştur. Bu özelliği sayesinde işverenler Armut üyeliği açarak firmasını en iyi şekilde tanıtmanın yolunu aramaktadırlar. Müşterileri için ise durum tam tersidir. Alacakları hizmette en iyisini aramak için ilk baktıkları uygulama Armut olmuştur. Çünkü bu yerli uygulama sayesinde bölgesel aramalarda alacakları hizmete dair en iyi kimse ona rahatça ulaşabilmektedirler. Bu sayede kaliteli hizmet almanın yolu açılmış ve Armut bu yolda herkes için öncü olmuştur. Hali hazırda bütün Türkiye’de severek kullanılan ve öncü olan platformlar arasındadır.

One Reply to “Yerli Start Up Projeler Hakkında Bilinmesi Gerekenler”

  • Trabzon Asansörlü evden eve
    Trabzon Asansörlü evden eve

    I follow your works with interest. I wish you continued work. I wish good days to respect labor. selamun aleykum

Comments are closed.