AR-GEYERLİ

Yerli Antivirüs CHOMAR

[Toplam: 7   Ortalama: 5/5]

Chomar (Çomar)

Ülkemizde genel olarak yabancı antivirüs programları kullanılmaktadır. Belki son kullanıcı olarak pek bu konuda kendimize pay biçmiyoruz. Ama Ülke genelinde ve Devlet olarak düşünüldüğünde yabancı antivirüs programlarını kullanmak bazı art niyetli hackerler için bize açık kapı bırakabilir. Örneğin devlet güvenli olduğunu düşündüğü antivirüs programlarını yüklediğinde önlem aldığını düşünülebilir. Akıllara şu soru gelebilir. Acaba bu yabancı antivirüs programlarına ne kadar güvenebiliriz. Bir bakarsınız bir anda sisteme sızmış ve antivürüs programı buna açık kapı bırakarak önemli verilere ulaşabilmiştir.

Böyle güvenlik açıklarına dur demek için Mersin Teknoparkta 10 kişilik uzman kadrosu 2 yıllık bir çalışmanın ardından Yerli antivirüs programı yapmayı başardılar. Öncelik olarak kurumsal olmak üzere bireysel kullanıcılar ve akıllı telefonlar için olmak üzere 3 ürün kategorisinde satışa sunuldu.

Yerli olması bir yana Devletimizin kullandığı bir çok bilgisayarda Chomar Antivirüs programı alınmaya başlandı. Bireysel kullanıcılar ise programın kendi sitesinden veya Devlet malzeme ofisi internet sitesinden alabilirler.

Bende bu programın deneme sürümünü masaüstü bilgisayarıma yükleyip daha sonra deneyimlerimi paylaşacağım. Sizde sitesinden deneme sürümünü indirip tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Emre ALABAŞ

Düz Adam Yerli takıntılı. emre@yetita.com

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kendi web sitesini ziyaret edin. Ücretsiz deneme sürümünü deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close