Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yaşam çiçeği kolyesi anlamı bakımından son yılların en çok tercih edilen kolye modelleri arasında bulunuyor. Kadınların günlük ya da özel hayatta kombinlerinin tamamlayıcı olarak öne çıkan kolyelerde, onlarca farklı model bulabilmek mümkün. Son zamanlarda aksesuarlarda bir anlamı bulunan simgelere yer verilmeye başlandı. Bunlardan bir tanesi ise yaşam çiçeği kolyesi. Peki yaşam çiçeği kolyesi nedir ne anlama gelir? İşte detaylar…

Yaşam Çiçeği Nasıl Bir Şey? Yaşam Çiçeği Mucizesi

Yaşam çiçeği adından anlaşıldığı gibi aslında bir çiçek değildir. Çiçek görünümünü andırması sebebiyle bu adı sahip olan çiçeğin meyve ağaçlarını temsil ettiğine inanılır. Bir diğer inanışa göre yaşam çiçeği mucizesi ve tılsımı bakımından 20 adet çemberi içerisinde barındırır.

Bu çemberler ise evrenin ve yaşamın tüm sırlarını içerisinde kodlamıştır. İçerisinde var olan ilk 7 çemberin ise dünyanın 7 günde oluştuğunu temsil etmektedir. Geometrik şekilleri içerisinde gizlenen bir anlama sahip bu çiçek; tek bir yaratıcının bulunduğuna atıf yapar.

1- Yaşam Çiçeği Kolyesi Nedir? Yaşam Çiçeği Kolyesinin Anlamı Nedir?

Yaşam çiçeği kolyesi anlamı bakımından ‘’Sessizliğin dili’’ ya da ‘’Işığın dili’’ olarak gibi kavramları çağrıştırır. Bu formun takı olarak üzerinde taşınması halinde, kişinin saf kalabilmesini destekleyeceğine ve sezgisel gücün arttırılacağına inanılır.

Ayrıca bu geometrik şekli üzerinde taşıyan kişilerin negatif enerjiden koruyacağı, pozitif titreşimi arttıracağı, kişinin bu kolye ile kendisini daha iyi hissedeceği ve yansıtacağı düşünülmektedir. Bunun dışında yaşam çiçeği kolyesi kullanmanın size sağlayabileceği faydalar şu şekilde;

  • İnsanın hayatı içerisinde kendi konumunu bulabilmesine yardımcı olur.
  • İnsanların özü ile daha iyi irtibat kurabilmesini sağlayacaktır.
  • Bu simgenin yaşam enerjisi ve başarıları arttırdığına inanılır.
  • Yaşam çiçeği ışığı insanın yolunu aydınlatır.
  • Kişi kendini daha güvende hissedebileceği için özgüvenini de arttırabilecektir.
  • Yaşam çiçeği kolyesi anlamı bakımından kişinin yeniliklerle dolu bir hayata geçiş yapmasına vesile olur.
  • Bu simge meditasyon yaparken kullanıldığında şans getirdiğine inanılmaktadır.

2- Yaşam Çiçeği Kolyesi Ne İşe Yarar? Yaşam Çiçeği Kolyesi Hediye Olarak Götürülebilir mi?

Yaşam çiçeği kolyesi ne işe yarar ya da işe yarar mı diyebilirsiniz. Bazı simgelerin gerçekten anlamlarını yansıttığı ve kişi üzerinde bu tarz etkiler yaratabileceği bilinen bir gerçektir. Günümüzde enerji dönüşüm metotlarını kullanmak bir hayli yaygın ve etkilidir.

Pozitif enerji sağlayacak yaşam çiçeği kolyesi anlamı sebebiyle sürekli üzerinde bulundurulması gereken bir tasarımdır. Yaşam çiçeği kolyesi elbette ki hediye olarak götürülebilecektir. Sunduğu güzel elektrik ve anlam sebebiyle, karşınızdaki kişi üzerinde olumlu bir etki bırakacağı da yadsınamaz bir gerçektir.

3- Yaşam Çiçeği Kolyesi Altın Olarak Tercih Edilmeli mi?

Yaşam çiçeği kolyesi anlamı sebebiyle, şu şıralar birçok kadın tarafından sıkça tercih ediliyor. Yaşam çiçeği kolyesi altın, gümüş ya da çelik tasarım şeklinde farklı seçeneklere sahiptir. 22 ayar yaşam çiçeği kolyesi daha nadir bulunsa da paha açısından en değerli seçenek olacaktır. Altının en saf halinden elde edilen 22 ayar kolye, ihtişamı bakımından da oldukça tatmin edicidir.

Yaşam çiçeği kolye ( 14 ayar) altın şeklinde de tercih edilebilecektir. 14 ayar yaşam çiçeği kolyeleri paha açısından daha ekonomik bir seçim olabilecektir. Altın olarak tasarlanan yaşam çiçeği kolyelerinde modeller geniş bir yelpazede sunulduğu için seçim yapmak oldukça zordur. Zümrüt, yakut, safir gibi taşlarla süslenen kolyeler zarafetiniz katlanarak artmasını sağlayabilecektir.

4- Yaşam Çiçeği Kolyesi Gümüş Modelleri Nereden Bulabilirim?

Yaşam çiçeği kolyesi anlamı nedeniyle, bu simgede kolye arayışında olanlar için bir diğer alternatif gümüş modeller olacaktır. Karardığında kolayca temizlenebilen gümüş modeller daima şık ve zarif bir görünüm sunabilmektedir. Altına göre daha ekonomik bir seçenek olduğu için, gümüş yaşam çiçeği kolyesi modelleri içerik bakımından daha zengindir. Hemen her yerde bulabileceğiniz bu kolyelerde, farklı tasarım ve renk alternatiflerini bulabilmekte mümkündür.

5- Yaşam Çiçeği Kolyesi Kullananlar Etkisini Görüyor mu?

Merak edilen konulardan bir diğeri ise yaşam çiçeği kolyesi kullananlar etkisini görüyor mu sorusudur? Yaşam çiçeği kolyesini aksesuar olarak kullananlar manevi açıdan daha dingin ve sakin bir yaşam sürdüklerinin farkında olduklarını belirtiyor. Ancak bu simgenin enerji dönüşümünde size katkı sağlayabilmesi ve pozitif titreşim ile dönebilmesi için uzun süreli ve düzenli kullanımında çok önemli olduğu vurgulanıyor.