[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Whatsaptan depolamayı yönetecek yeni bir uygulama geliyor

Görünen o ki, Facebook’a ait WhatsApp, kullanıcılarının karşılaştıkları en büyük sorunlardan birine bir çözüm getirecek gibi görünüyor. Popüler mesajlaşma uygulaması, kullanıcıları akıllı telefonlarındaki depolamayı yönetebilecek yeni bir özellik sunuyor – şu anda Android beta sürümünde.

Bu özellik zaten iOS kullanıcıları için mevcut ve akıllı telefonlarında çeşitli sohbetlerin kullandığı alanın ayrıntılı bir ayrımını yapacak.

Bu özelliği kullanmak için Android beta testi yapanların Ayarlar> Veri ve Depolama alanı kullanımı> Depolama alanı kullanımı bölümüne gitmeleri gerekiyor. Bir kullanıcı depolama alanı kullanımına dokunduğunda, uygulamanın tüm sohbet oturumlarını yüklemesi için beklemesi gerekecektir. Bundan sonra, uygulama her sohbet tarafından işgal edilen alan miktarını gösterecektir. Bununla birlikte, özellik ayrıca kullanıcılara hangi grubun veya bireysel sohbetin maksimum depolama alanı içerdiğini söyleyecek.

Kullanıcılar bir grubu veya bireysel sohbeti seçtikten sonra, alınan ve gönderilen mesaj türüne ilişkin ayrıntılı bilgileri göreceklerdir. Mesajlar, metin mesajları, GIF’ler, yerler, resimler, sesli mesajlar ve çeşitli belge dosyaları içerir. Kullanıcıların ayrıca mesajlar veya medya dosyalarını silerek depolama alanlarını yönetmesine izin verilir.

Bu özellik şu anda WhatsApp beta sürüm 2.17.340 için mevcuttur ve yakında halka açık olması beklenmektedir.