TeknolojiYenilik

Uçakta Gürültü Önleyen Kulaklık İle Yolculuk Yapmak Artık Daha Keyifli

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Uçak ile yolculuk yapmak gerek zaman gerekse konfor açısından en çok tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Fakat uçağa bindikten sonra 10,500 fit yüksekliğe çıktıktan sonra aşırı hava basıncından ve uğultudan kaynaklı olarak kulaklarda ciddi bir acı hissedersiniz. Bazılarının ise uğultudan kulakları tıkanır.

Uçak yolculuğundan sonra kulakların tıkanıklığının açılması biraz zaman alabilir. Bazılarında ise bu biraz travmatik olabiliyor. Yakın zamanda eski Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah GÜL uçak yolcuğundan sonra kulak zarı delinmiş ve ameliyata alınmıştı.

Benimde uçak yolculuğu yaparken en büyük şikayetim bu olduğu için biraz araştırdım. Bu konuda aktif gürültü önleyici kulaklıklar gözüme çarptı. Kulak üstü kulaklık olarak ta geçiyor. 

Şuan ki piyasa koşullarında JBL ‘nin ürünleri 260 TL civarında.

Aktif gürültü önleyici kulaklıkların diğer özellikleri

%75 Daha Az Dış Ses

Aktif Gürültü Önleme

 • Kompakt elektronik devreler istenmeyen dış gürültüyü %75 oranında önler

  Akıllı gürültü önleme teknolojisi, gürültülü ortamlarda düşük ses seviyesinde müzik dinleme keyfini artırır. Özellikle jet motoru gürültüsü gibi düşük frekanslı gürültüleri önler. Böylece uçak, tren ve benzeri ortamlarda arka plandaki rahatsız edici uğultuyu duymadan hafif müzik dinleyebilirsiniz. Bu teknoloji, gerçekte istenmeyen sesle aynı genlikte ama ters fazda bir dalga formu yaratarak, sesi etkin bir şekilde ortadan kaldırır.

 • Yumuşak kulak yastıkları mükemmel ses için mükemmel bir yalıtım sağlar

  Kulak yastıkları çok yumuşaktır, mükemmel bir sızdırmazlık ve harika ses sağlamak için hoparlörlerin kulakları tam olarak örtmesini sağlar. Kulaklıkları kulaklarınıza çok hafif bir şekilde bastırarak uzun bir süre rahatça kullanabilirsiniz.

 • Kişiselleştirmeniz için 3 yönlü ayarlama

  3 yönlü ayarlama özelliği 360 derece hareket edebilen tam esneklikte bir mafsal ile 3 konumlu kauçuk kulak çengelini içerir. Bu sayede boyun bandını kulaklarınıza mükemmel şekilde asarak saatlerce güvenli ve rahat bir biçimde kullanabilirsiniz.

 • Rahat ve tam oturabilmesi için esnek, kauçuk kulak çengelleri

  Kauçuk kulak çengelleri, kaymaz tasarımlarıyla daha güvenli bir kullanım sunarak kulaklıkların saatler boyunca, konforlu bir biçimde yerinde kalabilmesini sağlar. Aktif kullanım için idealdirler.

 • Güç ve ses seviyesi için ince, hafif kontroller

  Hoparlör kablosunda kolay ses seviyesi ayarlama ve gürültü önleme mekanizması açma/kapama olanağı sağlayan ince tasarımlı bir kontrol kutusu bulunmaktadır. Pilin kullanım ömrünü artırmak amacıyla parlak bir güç göstergesi, kullanmadığınızda ürünü kapatmayı hatırlatır.

 • Dışarıda kullanım için ideal olan 1,2m uzunluğunda kablo

  Ses cihazınızı istediğiniz yere koyma özgürlüğü veren ideal kablo uzunluğu.

 • Tek taraflı kablo, karışıklığı azaltır ve rahatlığı artırır

  Kablo sıkıntı yaratmayacak şekilde tek taraftan bağlanmıştır. Böylece kablo karışması riski azaltılmış ve kulaklığın kaldırılması için kablonun sarılması kolaylaştırılmıştır.

 • Uçuş eğlence sistemine bağlantı adaptörü

  Uçak eğlence sistemlerini dinlemek için kendi kulaklığınızı kullanın. Adaptör, standart çift mono jaklarını basitçe stereo kulaklık jakına dönüştürür.

 • 3,5 – 6,35mm adaptör, her tür ses cihazına bağlanır

  Kulaklığınızı bu adaptörle, ister 3,5 ister 6,35 mm fişli cihazlarda kullanabilirsiniz. Böylece daha fazla ses cihazı kullanma seçeneğiniz olur.

Gürültü Önleyici Kulaklıklar

Tags

Hamza EROL

Almina Web Tasarım Hizmetleri info@alminatasarim.com

İlgili Makaleler

Close