YenilikYERLİ

Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY ‘u Tanıyalım

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası var. Türkiye’nin Ödeme Yöntemi “Troy”.

Kartınız ile alışveriş yapmak ya da ATM’den para çekmek istediğinizde kartınızın sağ alt köşesinde yer alan marka, işlem yapmanızı sağlar ve bu markanın arkasında büyük bir teknolojik altyapı vardır.

Teknoloji ve güvenlikte dünya standartlarını yakalamış  Türkiye’ye özel  bu platform  adını “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”nden aldı ve Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y , harflerinden oluşan kısaltmayla “Troy” oldu.

Troy, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş (“BKM”) tarafından kurulan ve işletilen bir kartlı ödeme sistemidir. BKM, TROY faaliyetleri için 31 Mart 2016 tarihinde BDDK’dan kartlı sistem kurmak üzere faaliyet izni almıştır. Ayrıca BKM’nin bir diğer faaliyeti olan ödeme sistemi işleticiliği nedeniyle, yürürlükteki yasalar uyarınca 10 Mart 2016 tarihinde TCMB’den de onay alınmıştır.

Türkiye’nin, yüksek teknolojili ve yenilikçi ödeme yöntemi olmak üzere yola çıkmıştır. Ödeme işlemleri güvenli, hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleşsin, üstelik Türkiye’ye özel olsun. Bu amaçla, kart kullanıcıları ile işyerleri ya da şirketler arasındaki ödemelerin gerçekleşmesini sağlayan marka ve hizmet sağlayıcısı olarak çalışmaktadır.

Troy, nakitsiz ödeme yapılmasını sağlayan bir altyapıdır. Bu altyapı sayesinde Troy müşterisi olan kuruluşlar kendi müşterileri olan kart kullanıcılarına ve işyerlerine kartlı ödeme hizmetlerini sunabilmektedir. Troy üye kuruluşlar listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tags

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Close