BlogTeknoloji

Tumblr Yetişkin İçerikleri Temizleme Kararı Aldı

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Dünya’nın önde gelen mikro blog tarzı sosyal medya sitelerinden olan Tumblr, oldukça suistimale uğrayan “Her konuda özgürce paylaş ” ilkesinde, bazı mecburi kısıtlamalara gitmek zorunda kaldı.

Başta, standart blog ve içerik gönderileriyle oldukça ilgi çeken – bilinen en serbest yayın ilkelerinden birine sahip olan Tumblr, belki bu kararıyla kullanıcılarını biraz üzmüş olabilir ama, cinsel içerikli yayınları daha çok ticari kazanca çevirmek isteyen fırsatçıların da artık önünü kesmesi gerekiyordu.

Başta cinsel içerikli yayınlara Google, Twitter ve Instagram’ın köklü mücadeleler verildiği zaten biliniyordu. 17 Aralık 2018 tarihi itibariyle, yeni yayın ilkesini kullanıma sokarak, bu kervana Tumblr’de katılmış olacak. Yeni yayın ilkesiyle, o tarihten sonrakiler de olduğu gibi, o tarih öncesindekiler de kademeli olarak denetimlere ve yaptırımlara tabi tutulacak.

İyi mi oldu, yoksa kötü mü? Buna milyonları bulan kullanıcıları karar verecek. Tumblr yönetim kadrosunun da , bu tepkinin olumlu veya olumsuz yönde mi olacağı merakla beklediği bir konu.

Efe İnce

2002 senesinden beri, başta internet girişimleri olmak üzere bireysel ve kurumsal birçok projede amatör olarak yer aldıktan sonra, kendi projelerim üzerine yoğunlaşmaya ve üretmeye başladım. Şimdilerde sadece içerik oluşturuculardan oluşan bir projeyi hayata geçirdim ve yönetiyorum.

İlgili Makaleler

Close