Teknoloji

Teknoloji Devi Xiaomi Akıllı Yatağını Tanıttı

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Teknoloji yavaş yavaş günlük yaşamda yerini almaya başladı. Telefonlar, bilgisayarlar, robotlar, tabletler, akıllı ev aletleri derken sıra akıllı yatak teknolojisine geldi. Xiaomi son dönemde gösterdiği teknolojik aletler ile adından oldukça söz ettirmişe benziyor. Xiaomi 8HMilan ismini verdiği akıllı yatak teknolojisini düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Uzun süredir üzerinde çalışılan bu teknoloji ile artık yatakları sözle kontrol edebileceğiz. Kulağa hoş gelen bu teknolojiyi gelin birlikte inceleyelim.

8HMilan Özellikleri

Xiaomi 8HMilan, teknolojinin geldiği son noktalardan bir tanesi olduğu görülüyor. Akıllı yatak ile artık uykularımız daha düzenli olabilecek. Sesli komut özelliğinin bulunması ile yatağa komut verebileceğiz. Bu komutlar yatağın konumu ve açılarını ayarlamak mümkün olabilecek. Xiaomi 8HMilan üzerinde çok çalışıldığı belli oluyor. Zira bu yatak 5 özel mod ile geleceği biliniyor. Bu modlar sizin ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmış. Sıradan bir uyku, horlama sorunu olanlar için, kitap dergi okuma modu, TV izleme modu ve özel olarak geliştirilen sıfır yer çekimi modu ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

.

Yeni üretilen son teknoloji bu yatak oldukça dayanıklı olduğu söyleniyor. Yapılan testlerden başarı ile geçen bu yatak kullanılan çelik malzeme ile her türlü probleme karşı oldukça dayanıklı olduğu kanıtlandı. Yapılan testlerde 1000 KG ‘ya kadar ağırlık taşıyabildiği görülüyor.

24Son teknoloji bu yatak için 10 yıl garanti veriliyor. 3 Aralık tarihinde piyasaya çıkmaya hazırlanan bu yatağın fiyatı ise 285 dolar. Öncelikle Çin pazarında satışa sunulacak bu yatağın ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Fiyatı ve kullanılan teknolojiler baz alındığında oldukça rağbet göreceği şimdiden belli oluyor.

 

 

Halil Kaya

Web Master

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close