[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, 20 Eylül’de İstanbul Yeni Havalimanı’nda başlıyor. 23 Eylül’de sona erecek TEKNOFEST İstanbul, havacılık, uzay ve teknoloji konularında toplumun genelinde farkındalık oluşturmayı, bu alanda çalışan gençleri desteklemeyi, çocukları ve gençleri geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma yapmaya ve çalışmaya özendirmeyi amaçlıyor. Festival, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Türkiye’nin millî teknoloji hamlesi hedeflerinde önemli rol oynayan kuruluşların paydaşlığında düzenlenecek.

12 FARKLI KATEGORİDE TEKNOLOJİ YARIŞLARI

Festival kaps  amında, Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları düzenlenecek. Roket, otonom sistemler, yapay zeka, İHA dahil olmak üzere 12 farklı kategoride düzenlenecek teknoloji yarışmaları ile gençlerin kendi teknoloji projelerini geliştirmesi ve üretmeleri destekleniyor. Her bir yarışmanın, yarışma ile ilgili bir alanda faaliyet gösteren paydaşı bulunuyor. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde düzenlenen yarışmaların destekçileri arasında, Türkiye’nin millî teknoloji hamlesi hedefinde önemli rol oynayan Aselsan, Baykar, BMC, İGA, İSBAK, Roketsan, TAİ, Tübitak ve Türksat yer alıyor. Teknofest İstanbul’da birbirinden renkli, çocuklar ve gençler başta olmak üzere her yaş grubundan ziyaretçiye keyifli deneyimler sunacak etkinlikler düzenlenecek.

 

İBB nin şehirden rink hatları sayesinde 3. havalimanına ulaşım kolaylaşıyor. Böylelikle etkinliklere katabileceksiniz.  Bende haftasonu için bu etkinliğe katılacağım. Ve izlenimlerimi blog sayfasında paylaşacağım. Yapılacak gösterileri video ve resimlerle sizlerin beğenisine sunacağım. Son bir not Festival ücretsizdir. ve katılım gerçekten çok fazla olacaktır. Sizleri de bu etkinliğe bekliyorum.

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.teknofestistanbul.org