Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Ülkemizin son dönemde yerli teknolojiye yaptığı yatırımlar git gide artmakta. Son gerek öğrencilerin gerek yerli şirketlerimizin yeni teknolojilerini açıklaması piyasa da olumlu gelişmelere yol açtı. ELAA Teknoloji şirketi yakın zamanda geliştirdiği ve tanıttığı özel 3 boyutlu akciğer navigasyon sistemi ile kendinden oldukça söz etmişe benziyor.

3 Boyutlu Akciğer Navigasyon Sistemiyle Neler Yapılabilir?

ELAA Teknoloji şirketi tarafından geliştirilen ve birçok ödül alan 3 boyutlu akciğer navigasyon sistemi ile doktorların işini oldukça kolaylaştırıyor. Bu sistem sayesinde artık akciğer de görülen bir kitleye ulaşmak için en kısa yolu sunuyor. Bu sayede hem hastalar daha rahat ve kısa operasyonlar geçirecek hem de doktorların üzerinde stres büyük ölçüde azalacak.

Son dönemde Dünya genelinde oldukça sık rastlanan akciğer kanserinde teşhis sürecini hızlandırması ile tam not alan bu sistem aynı zamanda bulut tabanlı çalışması ile dikkat çekiyor. Doktorun BT görüntülerini yükledikten sonra ulaşmak istediği noktayı sisteme girmesi gerekiyor. Girilen bu bilgilerden sonra sistem doktora en kısa ve en güvenilir olan yolu açıklıyor. Bu sayede doktor en güvenli şekilde operasyonunu gerçekleştiriyor. Başarı oranı %95’den fazla olan bu sistem yakın gelecekte tüm hastanelerde kullanılması bekleniyor.

Kanser tedavisi ve teşhisi son derece pahalı olan bir hastalık olarak bilinmektedir. Bu hastalığın pahalı olmasından dolayı birçok kişi tedavisini ne yazık ki yarım kesebiliyor olması son derece düşündürücü olduğu görülüyor. Bu yeni teknoloji ile birlikte harcamaların %60 oranında azaltılacağı ön görülüyor. 3 Boyutlu akciğer navigasyon sistemi Mart 2020 tarihinde piyasaya çıkması beklenen ürün sayesinde hem erken teşhis yapılacak hem de ameliyat riskleri en aza indirilmesi ön görülüyor. Son dönemde yaşanan ve özellikle sağlık alanında yerli teknoloji gelişmeleri oldukça yüz güldürücü sonuçlar elde edildiği biliniyor.