Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Her çiçeğin kendine özgü bakım ritüelleri ve dikkat edilmesi gereken bazı detayları vardır. Evde ve bahçede geniş yer kaplayan çiçekler herkesin sevdiği eşsiz kokularla hayatınızdaki yerini alır. Birçok çiçek sever için çiçeğin bakımı ayrı bir önem taşır. Söz konusu çiçek ve bitkiler olduğunda herkes sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım ister.

 

Bilimsel adı Euphorbia trigona olan süt ağacı çiçeği ile ilgili bakım detaylarını merak ediyor olabilirsiniz. Görüntü olarak süt ağacı bitkisi kaktüsü andıran bir yapıya sahiptir. Dikenli ve yeşil yapraklı şekilde karşınıza çıkan süt ağacı çiçeğinin dalları üç köşeli bir yapıdadır. Farklı görünümü ile sizi kendine çeken süt ağacına nasıl bakacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

 

İşte tüm detaylarıyla süt ağacı çiçeğinin bakımı;

 

Süt ağacı  ilkbaharda dalları ile birlikte yeşermeye başlar. Bu dönemde çiçeğin dallarında sıralı bir şekilde yeşil yapraklar oluşur. Kış mevsiminde ortam sıcaklığı değiştiği için ve susuz kaldığı için yapraklarını dökerek farklı bir evreye geçer. Süt ağacı çiçeği gövde yapısı olarak köşeli bir görüntüyle karşınıza çıkar. Elinize gelen bir dikeni olmasa da dikenli bir görüntüyü andıran yaprakları vardır.

Süt ağacı,genel anlamda kış aylarını pek sevmeyen bir bitkidir. Bu nedenle kurak ve soğuk gibi değişimlerden etkilenerek yapraklarını döker. Soğuk havalarda süt ağacı bitkisi gelişimini durdurur ve uyku sürecine geçer. Yaz aylarının gelişi ile birlikte sıcağı sevdiği için süt ağacı bitkisi kendini göstermeye başlar.

Süt ağacı çiçeğine bakarken yaz aylarında suyunu ihmal etmemeniz çok önemli. Su seviyesi için yaz döneminde toprak kuruluğunu kontrol ederek sulama yapmanız yeterli olacaktır.

 

Süt Ağacı Nasıl Çoğalır?

 

Süt ağacını çoğaltarak pek çok yere farklı bir hava katmak isteyebilirsiniz. Balkona ve bahçeye renkli bir dokunuş için süt ağacı çiçeğini çoğaltabilirsiniz.

 

Kolay bir şekilde süt ağacını çoğaltmak için ilkbaharın sonunu bekleyebilirsiniz. Bu dönemle birlikte süt ağacı çiçeğinin gövdeden çıkan yeni sürgünleri çelik olarak kullanabilirsiniz. Kesilen yaranın kapanabilmesi  için gölgede bir gün bekledikten sonra toprağa dikmeyi unutmayın.

 

Bulunduğunuz bölgeye birbirinden özel çiçekleri sipariş etmek için Maslak  çiçek siparişi üzerinden kolayca sipariş oluşturabilirsiniz. Merak ettiğiniz her şey için https://www.tazecicek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.