[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Uzun zamandır birçok kişinin kullandığı resim ve video paylaşımının yapıldığı sosyal medya uygulaması olan Snapchat son zamanlarda popülerliğini yitirmiş durumda. Öyle ki İnstagram uygulamasının hayata geçmesi ve daha fazla içerik sunmasıyla Snapchat uygulamasını silenlerin ve hesabını dondurmak isteyenlerin sayısı sürekli artmaktadır. Peki Snapchat hesap oluşturma ve silme işlemi nasıl yapılır?

Snapchat Hesap Oluşturma

Her ne kadar sürekli farklı uygulamalar çıksa da Shapchat uygulamasını indirenlerin ve kullananlar sayısı da bir o kadar fazladır. Snapchat uygulamasını kullanmak isteyenlerin en merak ettiği konuların başında Snapchat hesap oluşturma işleminin nasıl yapıldığı gelmektedir. Bu konuda bilinmesi gereken bir durum shapchat uygulamasının mobil uygulama ile açıldığıdır.

  • Snapchat uygulama hesabı oluşturmak için mobil olarak uygulamanın indirilmesi gerekir.
  • Uygulama açılarak çıkan ekranda Kaydol seçeneği seçilmelidir.
  • Uygulama ilk etapta doğum tarihi, şifre ve e-posta adresi isteyecektir. Bu bilgilerin doldurulup Kaydol seçeneğinin seçilmesi gerekir.
  • Yeni açılan ekranda uygulama üzerinde kullanmak için kullanıcı adı isteyecektir. Uygun bir kullanıcı adı belirlenerek Devam Et seçeneği seçilmelidir.
  • Son işlem olarak isteğe bağlı olan telefon numarası ile doğrulama işleminin yapılması gelir. İsteyenler telefon numaralarını girerek Doğrula diyerek uygulamayı aktif hale getirebilirler.

Snapchat Hesap Silme

Yeni uygulamaların hayata geçmesiyle Snapchat uygulamasına olan ilginin azalmasına bağlı olarak Shapchat hesap silme sıklıkla aranılan konuların başında yer almaktadır. Hesaplarını tamamen kapatmak isteyenler hesap silmeyi tercih ediyor.

  • Snapchat uygulaması silmek için https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account bağlantısı üzerinden hesap silinmesi için gerekli sayfaya gidilmelidir.
  • Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifrenin girilmesi istenmektedir. Bu şekilde oturum açıldıktan sonra tekrar aynı bilgileri girmek gerekecektir.
  • Uygulamaya kayıt olurken istenen telefon numarasına şifre gelecektir. Bu şifre uygulama ekranına girilmelidir.
  • Açılan ekran üzerinden Hesap Silme seçeneği seçilmelidir.

Hesap silme işleminin tamamen yapılabilmesi için hesap burada 30 gün boyunca doldurulmuş halde kalacaktır. 30 gün içerisinde hesap aktif edilmediği takdirde tamamen kaldırılacaktır.

Snapchat hesap silme işleminin 30. Günün sonunda tamamen yapılmasının ardından uygulama üzerindeki tüm mesajlar, videolar, arkadaşlar ve fotoğraflar tamamen silinecektir. Uygulamayı silmek isteyenlerin bu detaya dikkat etmeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir