Yenilik

Siz İnternette Arama Yaparken Ağaç Diken Arama Motoru

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bende ilk duyduğumda çok şaşırdığım ve bir o kadar da sevindiğim bir arama motoru ile karşılaştım. Ecosia adında Berlin merkezli kendini dünyayı yeşillendirmeye adamış bu arama motoru, diğer arama motorlarının mantığında çalışmaktadır.

Kazancını ise reklam gelirlerinden elde etmektedir. Lakin burada ki en büyük farkı elde ettiği kar ‘ın %80 ‘lik kısmını Afrika ve  çeşitli bölgelerde en çok ihtiyaç duyulan bitki ağaçlarına kullanıyorlar. Yani bu arama motorunda her yaptığınız arama ile dünyaya bir fidan dikmiş oluyorsunuz.

Toprakları güçlendiren toplulukları geri kazanma

“Yerli akasya ağaçlarını diktik, çünkü toprağı daha bereketli hale getirdiler. Kazançlarımızla, kadınların kendi işlerini kurmalarına izin veren bir toplumsal tasarruf hesabı başlattık.”
Sara, 42
Mechisho, Etiyopya

Gizliliğine saygı duyuyor

Verilerinizi reklam verenlere satmıyor ve diğer arama motorlarının çoğundan farklı olarak üçüncü taraf izleyicileri bulunmayan ecosia arama motorunun 4,5 milyon kullanıcı bulunmakta.
Kullanıcı deneyimi oluşturun ve sizde ağaç dikmeye başlayın www.ecosia.org
Tags

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

İlginizi Çekebilir

Close
Close