Tanıtım Yazıları

Scooter Motosiklet Kiralama Yarayan Bounce, Tam 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Geçtiğimiz aylarda 2.1 milyon müşteriyi geçen Bounce’un aniden değerlendirmesi ile birlikte yeni yatırımlara da kapı açtı son aldığı yatırımla birlikte 500 milyon dolara yükseldi.

30’dan fazla şehirde 17 binden fazla motosikletle birlikte hizmet veren Bounce, son yatırım hamlesi ile birlikte 150 milyon dolar yatırım aldı. Eduardo Saver’in yatırım şirketi olan B Capital ve Accel Partners India birlikteliği ile gerçekleştirilen yatırım turu henüz tamamlanmış değil.

D serisi olarak bilinen bu yeni yatırım turu ile birlikte şirketin değerlenmesi tamı tamına 500 milyon dolara yükseldi. Haziran ayında tamamlanan c serisi yatırım turunda değerlenmesini 200 milyon dolara ulaştırdığını da hatırlatmakta fayda var.

Bu girişim yatırım turlarından önce 92 milyon dolar yatırım almıştı sadece, bir yıldan daha kısa bir süre içerisinde kayda değer bir şekli yükseldi bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.  Önceden adını Metro Bikes olarak tanıtan Bounce,  sahip olduğu binlerce scooter motosiklet kullanıcılarının belirlenen fark alanlarından alıp kiralamasını sağlıyor kullanıcılar sürüşü tamamladıklarında motosikleti en yakın Park yerinde bırakarak uzaklaşabiliyorlar.

Ücretlendirme kullanılan kilometre ve saat başına göre uygulanıyor, bu girişim geçtiğimiz aylarda 2.1 milyon müşteri geçtiğini duyurmuştu girişimin bu denli uygun fiyatlar sunması her şekilde müşteri kazandırırken motosikletlerin trafiğe sağladığı hızda kullanıcıların bu girişimi tercih etmesini olumlu yönde arttırıyor.

Öyle ki bu girişim Hindistan pazarında Ola ve Uber ile rekabet edebiliyor, bu girişim her iki şirketin sunduğu sürücü hizmetini devreden çıkartarak kullanıcılara uygun bir hizmet sunmayı başardığını da dile getiriyor.

Bu girişim genelde acelesi olan kişiler tarafından tercih ediliyor bir yere yetişmek için kullanılan scooterlar oldukça kullanışlı ve hızlı, trafik derdi olmayan bu araçlarla trafikte hareket etmekte oldukça kolay.

Tags

Halil Kaya

Web Master

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close