[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

Çeşitli nedenler ile yüz binlerce Türk vatandaşı Avrupa’daki ülkeleri ziyaret etmektedir. Avrupa’nın sanayi bakımından gelişmiş ülkeleri arasında bulunan Almanya her yıl yapılan seyahatler ile ekonomisine güç katmaktadır. Almanya Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Schengen vizesi için başvuruda bulunmak isteyen Türk vatandaşları istenilen tüm evrakları en ince ayrıntısıyla toplamalı ve başvuru merkezine sunmalıdır. Başvuru merkezine giderek işlemlerinizi sağlamanız için randevu almanız gerekiyor. Uzun zamandan beri Almanya konsolosluğu kısa süreli vize başvuruları için başvuru kabul etmemektedir. Almanya vizesi için başvuru yaparken idata isimli aracı firmadan randevu almalı ve belgelerinizi getirmelisiniz. İdata firması belgelerinizi kontrol etmek, düzenlemek ve veri tabanına işleyerek vize bölümüne iletmekle görevlendirilmiş bir kurumdur.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi almak için randevu ile çalışan danışman firmaları aramadan önce kendinize evrakları toplayacak kadar süre ayırmalısınız. Evrakların bilgisine idata internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Herkese göre değişkenlik gösteren evrak listesini tamamladıktan sonra idata firmasını arayarak ya da internet üzerinden randevunuzu almanız gerekiyor. Randevu tarihi ve saatinde büroda olmalısınız. Aksi durumda tekrar randevu almak zorunda kalacaksınız. Randevunuz sonrası gittiğiniz danışmanlık bürosunda Schengen vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Evraklarınızda eksiklik olması ya da yanlışlık olması durumunda Almanya konsolosluğu başvurunuzu reddetmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için idata firması önemli bir yere sahiptir. Çünkü belgeleriniz vize bölümüne iletilmeden yetkili çalışanlar tarafından kontrol edilmektedir. Hata yapma riskiniz idata firması sayesinde olmayacaktır.

Almanya Vize Başvurusu

Yaşam standartları ile önemli bir yere sahip olan Almanya’ya göç eden Türk sayısı fazlalık göstermektedir. Bu denli önemli bir ülkeye girişin vizeli olması nedeniyle vize işlemlerinizi hassas bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Başvuru hakkında tüm merak ettiklerinizi idata çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcilerinden istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz. Ayrıca Schengen vizesi başvurusu yaptıktan sonra idata firması internet sitesi aracılığıyla başvurunuzu takip etme olanağı da sunmaktadır. Almanya vizesi almak hassas bir işlem gerektirmektedir. Bu nedenle her adım önemlidir. Bunun bilincinde olan danışmanlık firması da başvuru sahipleri için tüm işlemleri eksiksiz yapmaları için yönlendirme yapmaktadır. Bilgileriniz ise idatanın veri tabanında kalmamakta konsolosluğa iletildikten sonra silinmektedir.

Schengen Bölgesinde Bulunan Ülkeler

1- Belçika

2- Avusturya

3- Çek Cumhuriyeti

4- Danimarka

5- Estonya

6- Finlandiya

7- Fransa

8- Almanya

9- Yunanistan

10- Macaristan

11- İzlanda

12- İtalya

13- Letonya

14- Litvanya

15- Lüksemburg

16- Malta

17- Hollanda

18- Norveç

19- Polonya

20- Portekiz

21- Slovakya

22- Slovenya

23- İspanya

24- İsveç

25- İsviçre

26- Lihtenştayn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir