AndroidTanıtım YazılarıTeknoloji

Samsung Galaxy S9 geliştirilmiş iris tarayıcı ve yüz tanıma ile birlikte geleceği söylentileri

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Samsung’un bir sonraki amiral gemisi gelişmiş biyometrik kimlik doğrulama sistemleri ile gelebilir. ETNews’ten yeni bir rapora göre , teknoloji devi yazılım geliştirmelerinin yardımıyla Galaxy S9’un iris ve yüz tanıma teknolojisini daha hızlı hale getirmeye çalışıyor

Kore medya organı ayrıca, Galaxy S serisinin bir sonraki üyelerinin S8 ve S8 + ‘de olduğu gibi 8MP ön sensör ile geleceğini bildiriyor . Adsız bir endüstri gözlemcisi, iki sistemin hız geliştirmelerine ek olarak ” yazılım uygulamaları aracılığıyla yeni eklentilerin olabileceğini” de belirtti .

Bildiğiniz gibi, Samsung’un en yeni Galaxy S ve Not aygıtları , parmak izi okuyucuların yanı sıra yüz ve iris taramasına da sahiptir. Yüz tanıma için mevcut olmuştur Androidcihazlarda bu “Yüz Tanıma Kilidi” adı altında OS Ice Cream Sandwich sürümü ile prömiyerini yaparken 2011 yılından itibaren.

O günden beri bu özellik güvenilmez ve zayıf noktalara eğilimli olarak nitelendirildi ancak Samsung , üstün bir selfie kamera sunarak ve kimlik doğrulama işlemini belirgin bir şekilde daha hızlı hale getirerek en yeni amiral gemileri ile canlandırmayı başardı . Bununla birlikte, konunun yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafına ve bir miktar ısrarcı olduğunuz takdirde , S8’de yüz taramasını atlamak oldukça kolaydır.

Öte yandan uzmanlar, şu anda mobil cihazlarla kullanılabilen en güvenli biyometrik kimlik doğrulama formlarından biri olarak iris taramasını selamlıyorlar . Süreç yüz taraması kadar hızlı değil, ama daha emniyet altına alınamıyor.
Yine de, yeni biyometrik kimlik doğrulama sistemleri söz konusu olduğunda Samsung tek trend yaratıcı değil. Apple’ın iPhone X  , telefona erişim izni vermeden önce bir kullanıcının yüzünün 3D taranmasını sağlayan yeni FaceID teknolojisini içeriyor . Bu rekabetin nereye gideceğini ve hangi teknolojinin güvenilirlik bakımından en üstte olacağını görmek ilginç olacak.

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Close