Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Roger Federer, bir yıl içinde oynanan Grand Slam’lerde finale kalan ve bunu 1988’den sonra başaran ilk tenisçi olmuştur. Federer, kazandığı galibiyetlerle aktif ve emekli oyuncuları ve önemli tenis çevreleri tarafından tarihin en iyi tenisçisi olarak görülmektedir. 20 Grand Slam şampiyonluğuna sahip olan Roger Federer erkekler tenis tarihinde bu başarıya sahip olan ilk tenis oyuncusudur. İşte tenise 6 yaşında başlayan ve ilk şampiyonluğunu 14 yaşında yaşayan efsanevi oyuncu Roger Federer’in başarı sırları;

 

1.Sıkı Çalışmayı Kucaklayın

 

Yaşadığı bir diz sakatlığından dolayı 2016 yılında tenise 1 yıl ara vereceğini duyuran Roger Federer, 2017’ye sezonu için oldukça iyi hazırlanmalıydı. 2017 yılında ise Avustralya Açık tacını geri almakla başladı ve ezeli rakibi Rafael Nadal’ı beş setlik sürükleyici bir oyunla mağlup etti. Maç sonrası Federer’ e nasıl daha iyi bir dönüş yaptığı sorulunca ise Federer;

“ Ekibim çok çalıştı. Biz basitçe başardık. Sıkı çalışmaktan başka yol yok. Sıkı çalışmayı kucaklayın!” demiştir. Başarılı bir kariyerinin temeli, tutarlı bir çalışmaya bağlıdır.

 

  1. Uzun Vadeli Düşünün ve Planlayın

 

2017’de yalnızca 12 turnuva oynayan Federer, uzun vadeli planını gerçekleştirmek ve gelecek yıllar boyunca ATP Dünya Turunda oynayabilmek için tüm toprak saha sezonunu atladı. Başarılı tenisçi yılı 7 şampiyonluk , ikisi Grand Slam ve sadece beş mağlubiyet yaşayarak tamamladı. Aynı zamanda Roger Federer;  “Önceliklerinize odaklanın ve uzun vadeli hedeflerinizi engelleyecek fırsatlara hayır deyin. Uzun mesafe içindesiniz, kısa mesafe içinde değil.” sözüyle ilham olmaya devam etmektedir.

 

  1. Her Koşula Uyum Sağlayın

 

2017 Federer “versiyonu” 2012’den sezonundan tamamen farklıydı. İmzası haline gelen slice vuruşunu kullanmak yerine tek elle backhand vuruşunu daha sık yapmaya karar verdi. 2012’den bu yana Federer daha hızlı, daha keskin ve gelişmiş bir öldürücü içgüdüye sahip bir şekilde eskisinden de iyi bir şekilde sahalara döndü.

 

  1. Kapasitenizi Artıran Beceriler Geliştirin

 

Roger Federer’in kariyerindeki başarısının bir diğer sırrı ise gelişime uyum sağlamasıdır. İşinizde başarıyı elde ederek mükemmelleşmek için edinmeniz gereken becerileri belirleyin ve bu becerileri öğrenip ve geliştirin. Bu sizin daha hızlı öğrenmenize ve her türlü açıdan başarı merdivenlerini hızla çıkmanızı sağlar.

 

Başarılı bir çok usta tenisçinin sürükleyici oyunlarına iddaa oynayabilir, maç takibini Oley.com üzerinden yapabilirsiniz.