Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.5]

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Özhan Atalay, İngiltere’de lisan eğitimi, IMD Business School Lozan‘da liderlik ve dönüşüm eğitimi aldı.

SMMM Lisansı sahibi ve ICBC – Institute of Certified Business Consultants Delaware USA‘dan lisanslı bir yönetim danışmanıdır.

 

İş yaşamına STFA İnşaat’ta adım attı. On yıl süren özel sektör deneyiminin ardından SkoR Danışmanlık, SMMM firmasını kuran Atalay, İngiliz firması olan JeffCote Donnison ’un Türkiye temsilcisi olarak kurumsal verim artışı, mali müşavirlik, IT / ERP sistemleri kurulması, uluslararası vergi planlaması konularında hizmetler verdi.

 

Atalay, aynı dönemde ALM Systems adlı İngiliz firması ile otelciliğe özel bir ERP Sistemini SkoR Financials adı altında geliştirerek kurulum ve satış ve desteğini gerçekleştirdi.

 

Bir dönem sonra profesyonel hayatta geri dönen Atalay; Hitay Holding’de İcra Kurulu Üyesi CFO, Schindler Asansör AŞ Genel Müdür Yardımcısı, Premdor Masonite Kapı A.Ş Genel Müdürü, Muratlı Karton AŞ de Genel Müdür Yardımcısı, Vega İnşaat AŞ de Genel Müdür, Century 21 Türkiye ve ERA Real Estate Türkiye’de Genel Müdür olarak görevler yaptı.

İhracatçılar birliği yönetim kurulu üyeliği, Satış Guruları Platformu üyeliği, çeşitli firmalarda icra, yönetim ve danışma kurulu üyelikleri bulunan Atalay’ın ‘Yöneticinin Başarısızlık Rehberi’ adında 2018 yılının en başarılı 10 iş kitabından biri olarak seçilmiş ve Kültür Bakanlığı tarafından satın alınarak kütüphanelere dağıtılmış bir kitabı daha bulunuyor. Müşterisini Yaratan Satıcı adlı ikinci kitabı da basım aşamasındadır.

İstanbul Hi-Fi kulübü eski başkanı olan Atalay; motosiklet ileri sürüş eğitmeni ve iki çocuk babasıdır. 13. Yıını kutlayan ve Dünyada ilk dört arasında yer alan www.audiophile.org  adlı web sitesinin kurucusu ve sahibidir.