Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

1996 yılında Üsküdar’da doğup halen İstanbul’da yaşamaktayım. 2015 Yılından bu yana Dijital Pazarlama sektöründe bulunmanın yanı sıra birçok ajans ve markalara hizmetler vermeye devam ediyorum.

 

Biraz daha Mustafa DURNA hakkında detaylıca bahsedecek olursam;

 

Doğma büyüme İstanbul’lu olduğum için bi’hayli strese alışık birisiyim fakat genelde stresli olan insanlar her ne kadar sinirli olsa bile ben aksine çok uysal bir kişiliğe sahibimdir. Belki de sakinliğim Balık burcunun getirdiği özelliktir. Herkesin aşık olduğu futbola bir ben alışamadım bu yüzden kendimi su sporlarına uygun gördüğüm için hobilerim arasında yer alıyor.

 

İş hayatına atılma serüvenim olduğundan fazla değişik. Hani derler ya bir kitap hayat değiştirir diye benim hayatımı SEO 2015 isimli kitap değiştirdi. Bir kitap sayesinde kendime yeni ve güzel bir meslek edindim gerçi yeni demeyelim ilk defa bir meslek edindim diyelim.

 

2015 yılında sadece Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO ile ilgileniyordum bu sebeple kendimi geliştirebileceğimiz Dijital bir ajans buldum ve orada uzman yardımcısı olarak başladım. Daha sonrasında kendimi daha fazla geliştirmem gerektiği ve bazı ajans sıkıntıları sebebiyle oradan ayrıldım. Kariyerim çok güzel ilerliyordu direkt olarak hiç zaman kaybetmeden bir E-Ticaret sitesinde işe başladım ve iç optimizasyonlarını yapıyordum. Ajans’ta ne öğrendiysem siteye aynısı aktarıyordum ama bu da benim için sonuç vermedi.

 

2017 yılında ise askere gitmem gerektiğini düşündüm çünkü güzel ajans veya markaların hepsini askerlik hizmeti tamamlanmış kişilere yöneliyordu oysa ki şuan öyle mi bedelli var.

 

Askerden sonra bu işin sadece SEO ile değil 360 derece ilerlenebileceğine inandım ve şuan dijital performans ajansında Google Ads, Facebook & Instagram reklamcılığı ve tamamen dijital pazarlama üzerine stratejiler üreterek çalışmaktayım.

 

Fakat her zaman iş hayatımız ile yaşamaya devam edemeyiz bunun için iş hayatımla, eğlence hayatımı bir birinden ayrı tutarak daha sağlıklı bir hayat sürüyorum. İş hayatımın yanı sıra çeşitli aktiviteler yapmaktayım.

 

Mustafa DURNA hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız linkedln veya kişisel bloğum olan mustafadurna.com üzerinden ulaşabilirsiniz.