Röportaj

Mehmet KÖMÜRCÜ – Röportajı

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Mehmet KÖMÜRCÜ Kimdir?

İlkokul ve ortaokulu Gaziantep’te tamamladıktan sonra Gaziantep Kolej Vakfı Fen Lisesi‘ni bitirdim. Sonra İstanbul Teknik Üniversitesini kazanarak endüstri mühendisliği eğitimini aldım. Eş zamanlı olarak Üniversite zamanımın 2 yılını Amerika’da Southern Illinois University‘de de endüstri mühendisliği alarak her iki üniversiteden de endüstri mühendisliği diplomaları aldım.

Babam Mehmet Kömürcü’nün kurduğu Gaziantep’in ilk toptan gıdacısı olan ve o dönem Gaziantep ve Hatay’da Unilever distribütörü olarak faaliyet gösteren MNK (Mehmet Necla Kömürcü) gıda da işe başladım.

İş hayatına başladıktan sonra ilk önce Kahramanmaraş bölge distribütörlüğünü alarak ordaki firmayı kurup  daha sonra İstanbul’da hizmet veren Unilever distribütörlüğünü ve Unilever Türkiye e-ticaret distribütörlüklerini kurarak başarılı birer distribütör haline getirdik.

Farklı bir alana girerek enerji sektörüde Tarsus’ta kurduğumuz güneş enerji santralini hayata geçirip üretime aldık. Son olarakta hayatımın projesi olarak nitelendirebileceğim ve benim için çok önemli olan dogalavm.com u Mons internet Hizmetleri şirketi çatısı altında hayata geçirdik.

Nasıl kuruldunuz?

2014 yılında MNK Şirketler Grubunda yönetici olarak çalışırken MNK  gurubunun vizyonunu genişletecek ve daha çok insana ulaşmasını sağlayacak yeni bir alt şirket kurmak istiyordum. E-Ticaret sektöründeki artan popülerlik ve yıllık cirolarındaki büyüme oranları her zaman dikkatimi çekiyordu. Aynı zamanda bununla ilgili doğal ürünlere karşı çevremdeki yüksek ilgiyi ve yüksek ilginin farkındaydım. Ancak bu talep karşılığında, talebe karşılayacak hizmetlerin yetersiz olduğunu düşündüm ve  aklıma yüzlerce ve binlerce ürünün satıcısını ürünlerini satabildiği binlerce alternatif olan aynı gün teslimat ve kapıda ödeme avantajıyla hizmet veren bir sistem düşündüm. MNK şirketler grubunun altında Mons İnternet Hizmetlerini kurdum. Mons İnternet Hizmetlerini kurup dogalavm.com projesine başladım.

 

Nasıl bir hizmet veriyorsunuz/ Neler yapıyorsunuz?

Doğal Avm Organik Ürün Pazarı

İstanbul’daki Satıcılarından %100 Organik & Doğal Ürünleri, Mağaza Fiyatına, Hızlı Kurye ve Kapıda Ödeme Fırsatıyla müşterilerimizin evlerine ulaştırıyoruz.

 

Şimdiye kadar ne kadarlık bir büyüme gösterdi?

İlk başta 2 satıcı ile başladığımız ve sınırlı hizmet verdiğimiz bölgelere şimdi ise 40 satıcı ile tüm istanbul da hızlı kurye avantajı ile ve tüm Türkiye geneli kargo imkanı ile gönderim yapılıyor.

 

Ne kadarlık bir yatırımla başladınız? / Yatırım aldınız mı?

500 bin tl lik bir yatırım ile başladık.Yatırımcımız MNK şirketler gurubu ile yolumuza devam ediyoruz.

Yatırım almadık ama ortaklığa açık bir projeyiz.

 

Siteyle ilgili verilerinizi paylaşabilir misiniz?

StartUp bir proje olduğumuz için bu yıl sonunda verilerimizin paylaşılmasını daha uygun görüyoruz.

 

40 tedarikçiyle çalışıyorsunuz sanırım. Tedarikçilerinizi öğrenebilir miyiz?

40 mağaza ile çalışıyoruz. Bunlardan bazıları,

City Farm tüm mağazaları ile çalışıyoruz, Serente Organik, Taze Mutfak, Frigoda gibi çok tanınmış doğal ve organik ürün satıcıları ile çalışmaktayız.

 

2017 ilk yarısında nasıl geçti/ ne kadar büyüdü?

2017 başında kargo ile çalışırken kurye ile hızlı teslimat ve kapıda ödeme özelliği getirdiğimizden dolayı bir geçiş süreci oldu. Dolayısıyla bu yılın ilk yarısı yeni sistemimizi düzeni oturtmak için geçti. Yeni sistemimiz ile çok daha hızlı ve etkin büyümeyi düşünüyoruz.

 

Yıllık cironuz nedir/ ya da yıllık büyüme oranınız?

Yeni sistemimiz ile ilk yılımız olduğundan dolayı bu bilgiyi size gelecek sene verebiliriz.

 

Hedefleriniz neler/ Gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Binlerce tedarikçi ile büyük şehirler başta olmak üzere tüm Türkiye’de hızlı ve etkin organik ürün ticaretini sağlayan Türkiye’nin en bilindik organik ürün pazar yeri olmak.

 

Yeni yatırım düşünüyor musunuz?

Yeni yatırım ve projelerimiz olacaktır. Önümüzdeki yıldan itibaren hayata geçirmeye başlayacağız

 

İhracat hedefleriniz var mı/ Ortadoğu’da bir çok Türk şirket etkin olmaya çalışıyor siz nasıl yaklaşıyorsunuz,  biraz bahseder misiniz?

İhracat değil ancak yurtdışında da şubeler açıp projemizi yaymak istiyoruz.

Sektörü değerlendirebilir misiniz? Ne kadar büyüklüğe sahip, ne kadar büyüdü?

Sektör hem e-ticaret anlamında hemde doğal ürün alışverişi anlamında her yıl %100 ün üzerinde büyüyen bir performans sergiliyor.

 

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Doğal ürün arayanları sistemimize bekliyoruz. Çok sayıda satıcıdan binlerce ürünü mağaza fiyatları ve hızlı kurye avantajı ile çok kolay satın alabiliyorlar.

Aynı zamanda bireysel satıcı olan yada kendi mağazasında doğal ürün satan satıcılarımızı mağazalarını açık işbirliği yapmak üzere sistemimize bekliyoruz.

 

EK OLARAK HAKKIMIZDA YAZIMIZDAN BİR ŞEYLER KATMAK İSTERSENİZ,

Mons İnternet Hizmetleri,  e-ticaret sektörüne yeni bir soluk getirmek üzere, MNK Şirketler Grubu iştiraki olarak Haziran 2012’de kuruldu.

Mons İnternet Hizmetleri, MNK Grubu’nun 50 yıla dayanan tecrübesini ve itibarini, teknoloji ve inovasyon ile kullanarak bu sektörde de kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetini maksimum noktada tutmak istemesinden doğmuştur.

Mons İnternet Hizmetleri, e-ticaret yatırımı olarak, çok sayıda marka ve mağazayı tüm Türkiye’deki milyonlarca doğal ürün alıcılarıyla buluşturan açık pazar platformu olarak ‘ dogalavm.com‘ sitesini açtı.

Dogalavm.com; taze ve organik gıda ürünlerinden bebek kıyafeti ve bezine, organik deterjan ve kozmetiğe, yöresel tatlılardan, doğal ürünlerle yapılmış mutfak aletlerine, tekstil ürünlerinden yöresel el işi ürünlere, anlık taze yemeklere kadar, kadar farklı tercih ve gereksinimlere hitap eden binlerce ürün, alışveriş miktarı arttıkça puan kazandıran altyapısı ile üyelerine yeni bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Siz de bu doğal ürün cennetine girebilir, çok çeşitli ürün ve mağazanın bir arada olduğu dogalavm.com‘da alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

MONS İNTERNET HİZMETLERİ

İletişim Bilgileri

Yukarı Dudullu Mahallesi Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2.Cadde No:18 Ümraniye/İSTANBUL

Telefon: 0850 532 70 82

Tags

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Close