Tanıtım Yazıları

Lohusa sürecinde bunlara dikkat ediniz

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]

Hamilelik sürecinde olan anne adayları birçok zorlukla karşı karşıya kalabilmektedir. Sadece hamilelik sürecinde değil sonrasında da anne adaylarını zorlayan pek çok şey bulunmaktadır.  Tabii anne adaylar bu süreçte tek başına değil baba adayları da anne adaylarına yardımcı olmaları gerekmektedir. Anne adayları bu süreçte babayla birlikte hareket ederek kendileri için zor olan süreci biraz daha kolaylaştırmalıdır. Böylece baba adayları da kendilerini bu sürece dahil etmelidir. Anne adayları hamileyken en zor süreçlerden bir tanesi giyim süreci.  Özellikle gece uyurken giyilecek olan hamile pijama ürünleri anne adayları tarafından titizlikle seçilmelidir ki anne adayları rahat bir şekilde uyuyup günlerini geçirebilmektedirler.

Anne adayları hamilelik sürecinde pek çok zorluğa maruz kalmaktadırlar. Özellikle duygu durum değişimi olarak anne adaylarını hatta bu duruma maruz kalan baba adaylarını da oldukça zorlamaktadır. Ancak günümüzde bu konulara dikkat edilerek en azına indirgenmeye çalışılmıştır. Anne adayları için zorluk hamile sürecinde bitmemektedir. Hamilelik ardından olan yani çocuk doğduktan sonraki süreç olan lohusa dönemi de anneleri fazlasıyla zorlamaktadır. Anne adayları bu dönemde hamileliğe göre çok daha zor bir süreçten geçebilmektedirler. Hormonal değişimin had safhada olduğu bu dönemde anne adayları kendini rahat hissettirmek için elinden geleni yapmalıdır ki bebeği de rahat olsun. Böylelikle herkes rahat hissedebilsin. Bu dönemde annenin sağlığı bebeği emzirdiği için oldukça önemlidir. Anneyi etkileyen herhangi bir şey bebeği de etkileyeceği için oldukça dikkatli olmalıdır.

Lohusalık döneminde anne adayının dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri uyku. Anne adayının iyi uyuması bu dönemde oldukça önemlidir. Emzirmesi de gereken anne adayı iyi uyumalıdır ki sağlığını korumalıdır. Böylelikle hasta olmaz ve bebeğini emzirebilir. Öte yandan günümüzde anne adayları için birçok şey üretilmiştir. Lohusa pijama takımı ürünlerinden faydalanabilir ve kolaylıkla uyuyabilirsiniz. Ameliyattan sonra dikiş izlerinize de faydalı olacak bu pijamalar birçok misafir geleceği için o misafirleri de şık karşılamanızı sağlayacaktır. Böylelikle hem şık hem rahat hissedeceğiniz için kendinizi de iyi hissedeceksiniz.

Tags

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close