Tanıtım Yazıları

Lazer Yazı ve Lazer Markalama Nedir?

[Toplam:8    Ortalama:5/5]

Lazer markalama (Laser marking)

Lazer kazıma, Lazer gravür(laser engraving) her hangi bir malzemenin üzerinde iz bırakma işlemidir. Sistem herhangi bir mürekkep vb ürün veya herhangi bir alet kullanmadan kalıcı iz bırakır. Sistemin çalışma prensibi lazerin ürettiği ışığın gücü ile parça üzerine işlemektir. Bu yönü ile diğer markalama yöntemlerinden ayrılır.

Lazer markalama işlemi ile her türlü metal, plastik, deri, ahşap, pleksi glass, kauçuk üzerine iz bırakılmaktadır.

Lazer teknolojileri kalıcı markalamalar için çeşitli yöntemler sunmaktadır ve bu şekilde geleneksel yazma ve etiketleme yöntemlerinden daha farklı uygulamalarda kullanılabilmektedir. Lazerler metaller, plastikler, ahşaplar veya seramikler gibi hemen hemen tüm malzemeler üzerinde yüksek kontrastlı ve dayanıklı bir şekilde, herhangi bir malzeme eklenmesine gerek duymadan Lazer yazı Yada markalama yapabilir. Çoğu durumda, lazer markalamanın tipik fiziksel etkisi malzeme içinde bir renk değişikliği oluşturur, bu nedenle pürüzlü veya çapaklı bir yüzey değişikliği olmaz.
Dayanıklı markalamalar oluşturmak için kullanılabilecek birçok lazer markalama sistemi bulunmaktadır. Her türden malzemede en iyi sonuçları elde etmek için farklı lazer yazı markalama yöntemleri ve lazer ışın kaynakları (fiber lazerler, CO2 lazerler, UV lazerler) kullanılır. Bu bağlamda, lazer markalama sistemleri otomobil sektörü, makine-takım imalatı vb. sektörlerde kullanıldığı gibi, bunların yanı sıra endüstriyel ürünler ile tüketici ürünlerinin üretiminde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Lazer markalama sistemleri kullanılarak  alfanümerik karakterler, grafikler, logolar, barkodlar, karekodlar ve dahası malzemelere uygulanabilir.
Malzeme ve markalama yönteminden bağımsız olarak, lazer yazı markalama, içerik ve şekil markalama açısından neredeyse sınırsız olanaklar sunar. Esnek, yazılım kontrollü süreç, özgün markalama içeriklerine olanak sağlar. Lazer teknolojisi ilerledikçe, lazer markalamalar git gide artan sayıda profesyonel uygulama için daha hassas ve kullanışlı hale gelmektedir.
Bu anlamda sizler için en iyi hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz.
Lazer Markalama Avantajlarına genel bir bakış:
•    Birçok farklı malzeme türlerinin markalanması
•    Yüksek hız ve otomasyon
•    Kuvvetsiz ve temassız işlem
•    Yüksek kalitede keskin görüntüler
•    Yüksek tasarım esnekliği
•    Düşük maliyet
•    Dinamik markalama (mark-on-the-fly)
•    Sabit kalitede son derece hassas markalama
•    Kalıcı; aşınmaya dayanıklı, ısıl ve asidik dayanıma sahip
•   Alfanümerik metin, seri numaralar, logo, grafik, barkodlar ve karekodlar

Lazer Markalama Uygulamalar

Lazer Yazı ve Lazer Markalama konusunda içerik adına tüm bilgiyi bizlere aktaran ARC Lazer Yazı ve Markalama ‘ya teşekkür ederiz….

 

Tags

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close