Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

KOSGEB’den Girişimcilere Kolaylık

Girişimcilerin KOSGEB’e başvuru yapabilmesi için girişimcilik eğitimi alması gerekiyordu. E-Akademi sistemi sayesinde uzaktan girişimcilik eğitimi almak mümkün. Yeni olan E-Akademi sistemi sayesinde hiçbir mekân ve zaman dilimine bağlı kalmadan eğitimi tamamlayabilir sertifikayı alabilirsiniz.

Girişimcilik Destekleme Programından yararlanabilmek için zorunlu* girişimcilik eğitimi alınması gerekiyordu. KOSGEB bünyesine eklediği yeni hizmeti sayesinde zorunlu girişimcilik eğitimini internet ortamına taşıdı. Artık zorunlu olan girişimcilik eğitimini hiçbir yere gitmeden tamamen internet üzerinden alabilirsiniz.

KOSGEB, Girişimcileri destekleme programı sayesinde yeni girişimcilere büyük katkıda bulunuyor. İmalat ve Teknoloji alanında iş yapacak olan girişimcilere 370Bin TL, kendi işini kuracak klasik girişimciler içinse 60Bin TL’ye kadar destekte bulunuyor.

E-Akademi Sayesinde Girişimcilik Eğitimi Uzaktan Alınabilecek

Verilen destek büyük olunca alınabilmesi için de bazı zorunlulukların gelmesi de şart olmuştu. KOSGEB, bu zorunluluğu girişimcilik eğitimi ile getirdi. Zorunlu olarak alınması gereken bu eğitim zamanla sıkıcı sorunlar oluşturmaya başladı ve KOSGEB bu duruma bir çözüm aramaya başladı. Gelişen teknoloji den de destek alan KOSGEB, girişimci olmak isteyenlerin yerinden kalkmadan zorunlu eğitimi almasını sağladı.

KOSGEB, başladığı bu yeni eğitim sistemi ile normalde bir sınıf içerisinde vermesi gerektiği zorunlu eğitimi yeni girişimci olmak isteyenlere tıpkı bir sınıf ortamındalar gibi internet üzerinden vermeye başladı. Eğitim kapsamı içerisinde, yeni iş kurma hakkında bilgiler ve işi yürütme hakkında bilgiler yer alıyor.

E-Akademiye Giriş Yapmak İçin E-Devlet Üyeliği Şart

Söz konusu hizmetten yararlanmak isteyen girişimci adayları, E-Devlet üzerinden üyelik girişi yaparak E-Akademi sistemine ulaşabilir. Eğitimler videolu olarak verilecek ve girişimcilik için adaylıkta bulunanlar bu videolara her an her yerde erişebilecek. Video olarak verilen eğitim sayesinde örgün eğitimden daha nesnel bir eğitim süreci de sağlanmış olacak.

Normal olarak yapılan eğitimlerde iptal ve zaman ertelemesi söz konusuyken, internet üzerinden yapılacak eğitimde bu gibi sorunlar bulunmuyor. E-Akademi sayesinde, akreditasyon ve eğitim materyali maliyetleri de 0’a iniyor.

2 Ayrı Kategoride 16 Ayrı Video Bulunuyor

Platformda 2 ayrı seçim alanı bulunacak, bu seçimler sayesinde alacağınız eğitimi belirleyeceksiniz. Sistemde iki eğitim içinde 16 adet video bulunuyor. Klasik girişimcilik ve gelişmiş girişimcilik adı altında ayrılacak olan sistemden yararlanılabiliyor.

Ek Ücret Ödemeden Girişimcilik Sertifikası Almak Mümkün

Dersler sadece video olarak da yer almayacak. El kitabının PDF haline ulaşmak için de E-Akademi de bulunan bileşenler kısmına girerek indirme işlemini sağlayabilirsiniz.

Normalde para karşılığı verilen “Girişimcilik Sertifikasının” bastırılabilir haline de ulaşılabilecek. Onaylanması mümkün olan bu sertifikaya hiçbir şekilde ek ücret ödemeden erişim sağlanabilecek. Alınan bu sertifikayı ekstra olarak bastırmak da mümkün. PDF formatında inen dosyayı bir yazıcıdan almak da mümkün.