Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nasıl “Tık!” diye düşünebilirsiniz gerçekten de “Tık!” diye halledebiliyorsunuz. Yeni bir web sitesi kuruyorsunuz veya mevcut siteniz için içerik üretmeniz gerekiyor, ama o zamanı bir türlü bulamıyorsunuz. Tanıdık geldi değil mi? 🙂

İşte tam bu aşamada Makale.net servisine giriyorsunuz ben şu başlıkta, şu kelime sayısında ve şu anahtar kelimelere odaklı bir içerik istiyorum diyorsunuz ve çıkıyorsunuz. Verdiğiniz brifinglere göre içerikleriniz yazarlar tarafından yazılıyor ve kısa süre içerisinde size bilgi veriliyor:

“Buyrun, içeriğiniz hazır. Hemen sıcak sıcak kullanabilirsiniz”.

Ardından siz panelinizden içeriğinizi indirerek hemen yayınlıyorsunuz. Gelsin yeni ziyaretçiler, gelsin geri dönüşümler. Metnin başındaki “Tık!” ise siteye grdikten sonra sadece maksimum 3 buton tıklayarak sipariş verebileceğinizi simgeliyor.

Kiminin blog içeriğine, kiminin kategori açıklaması, kiminin ise ürün açıklaması. Herkesin içerik ihtiyacı farklı olabiliyor fakat sistemi kullanan (şu an itibariyle 07/12/2018 ) 5361 kişinin ortak memnuniyeti hizmetin onlara kazandırdığı zaman oluyor.

İçerik aslında öyle bir hale geldi ki, clickbait yöntemleri, tek düze içerikler bu sektörün değerini kaybetmesine neden oldu. Bizim tespitlerimize göre ise ülkemizde içerik süreçlerindeki en büyük sorun “Tekdüze Mantık” şeklindedir.

Örnek mi, hemen iletelim. Otel rezervasyonu nasıl yapılır? Diye mükemmel derecede rekabete sahip bir başlık, 300 kelime istenen bir içerik, otel rezervasyonu şeklinde bir anahtar kelime. Hoop! İçeriği siteye gir ziyaretçi bekle J Bekle de o içeriğe yeni kurduğun tatil sitesinde Google nasıl bir şans versin ki ziyaretçi gelsin. Önce bu kafayı değiştirmek lazım, nasıl mı? İşte böyle. Şimdi siz bu içeriği buraya kadar okudunuz ise biz okunabilir bir içerik hazırladık demektir. Yazımızın bir bölümünde bir yazım yanlışı yaptık. Evet, bunu bilerek yaptık. O hatayı fark edip yorum yazan ilk kişiye de Makale.net üzerinden bir bakiye hediye edeceğiz. Neyse bu kadar ipucu yeterli tam okumayarak göz atan kişilere yakalanmayalım.

Bir içeriğin verisel anlamda o kadar çok incelenmesi gereken yanı var ki
– Okunabilirlik raporu
– Seo uyumluluk raporu
– Etkileşim raporu

Fakat ülkemizde içerik piyasasının el verdiği fiyatlar maalesef bu şekilde katma değerli içerikler üretilmesine engel oluyor. Biz ise ilerleyen süreçte katma değeri yüksek, tüketilebilir içerikler üretmek istiyoruz!

Birde videomuzu izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=3iFyPZrLyIk
İlk kamera deneyimi olduğundan dolayı heyecanlanmış olabiliriz affınıza sığınıyoruz J İçerikle kalın!

makale.net