Kişisel Gelişim

Hayatınızı 7 Gün İçinde Değiştirmek İster Misiniz?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Konfor alanı gerçekten güzel bir alandır fakat orada üretken olamayız,  hayat deneme yanılma larla doludur adeta bir serüvendir.  Eğer bir şeyleri deneyip yanılmaya cesaretiniz yoksa başarı düşündüğünüz kadar erken gelmeyecektir, hatta başarı belki sizi hiç bulmayacaktır.

Bir hayatı 7 gün içinde değiştirmek gayet mümkündür, ancak bu durum sadece bir başlangıç noktası olarak görülmelidir. Hayatı daha iyi konuma getirmek istiyorsanız birazdan vereceğim aktiviteleri en az 2 ay yerine getirmelisiniz,  2 ay devam balıktan sonra bu yaptıklarınız birer alışkanlık haline gelecek ve hayatınızı değiştirmek için ilk adımı atmış olacaksınız.

İşte hayatınızı daha iyi hale getirmenin yolları;

Yatağınızın Kalktıktan Hemen Sonra Toparlayın

Bu bahsettiğimiz yöntem askeri eğitimler sırasında kullanılan popüler bir yöntemdir.  Bu detaylar küçük gözükebilir ancak önemsiz değildir daha kaliteli bir hayat sürmek için bu detaydan bile başlayabilirsiniz,  disiplin aslında her şeydir disiplinli bir çalışma disiplini bir hayat size her şeyi sunabilir.

Hayatınızı Her Alan İçin Planlayın

Dünyada her zaman bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz Bu bazen bir toplantı bazen kendi işimiz oluyor.  Bazen de hayallerimiz oluyor plansız bir hayat sizi hayallerinize ve hedeflerinize ulaştıramaz,  öncelikle kullandığınız tüm cihazlar için bir hatırlatıcı uygulama edenin zamanınızın çoğu bilgisayarınızda geçiyorsa bilgisayarınıza Bir masaüstü takvimi kurabilirsiniz. Hayatınızı gelecek planlarınızı ve tarihlerinizi bu uygulamada planlamayı unutmayın.  Zamanı gelmeden önce size uyarılar vererek sizi o güne hazırlar.

Yapılacaklar Listesi Oluşturmak

Hayat için bir düzen dedik hayatı planlamak dedik, planlamayı sadece bir hatırlatıcı uygulama ile mi sağlayacağız.  Her gece ya da her sabah edindiğiniz bir deftere o gün yapacaklarınızı planlayın hayatımız hızlı akıyor bazı önemli işlere öncelik vermeyi unuta biliyoruz. İşlerimizi zamanında yapmak sorunsuz olarak yerine getirmek bizi başarıya götürecek en önemli etkenlerden birisidir

 Tatil Zamanı Telefonunuzdan Birkaç Saatliğine Uzaklaşın

Hafta içi genelde işlerle meşgul oluyoruz ve doğal olarak da yorgun argın oluyoruz tatil zamanları dinlenip enerji depolama ihtiyacımız var. İşlerimizden uzaklaşıp telefonlarımızdan uzaklaşıp tatil zamanlarında biraz kafa dinlemeye sevdiklerimizle zaman geçirmeye hepimizin ihtiyacı var.

Her Zaman Kendinize Zaman Ayırmaya Çalışın

Unutmayın ki gerçek mutluluk kendinizi sevdiğinin zaman size gelecektir, Bu yüzden kendinize değer verin bedeninizi, zihninizi, düşüncelerinizi sevin kalbinizi dinleyin.  Sevdiğiniz şeyleri yapmaktan çekinmeyin kendinizi en ufak başarıda bile ödüllendirin.

Günde En Az 10 İyi Niyet

Özeleştiri yapmak gerçekten önemli bir şeydir, peki özeleştiri yapmak için harika bir yolumuz var desek. Bir defter alın ve o gün için olan iyi niyetinizi yazın En az 10 tane olmasına özen gösterin. Değişikliği ilk 7 günden sonra hissedecek ve iyi niyetleriniz nedir farkına varacaksınız sonucunda özeleştiri yapmak için büyük bir arşiviniz olacak.

 Her An Gülmeye Çalışın

Hayat aslında eğlence doludur, hayatta başarılı olmak dinç kalmak ve tutunabilmek için her zaman ruh halini yüksek tutmak gerekir.  Gözünüzü açın ve çevrenize bakın çevrenizdekilerle şakalaşın,  başkaları ile zaman geçirin, her zaman gülümseyin ve kaygılardan uzak kalmaya çalışın.

 Ufak Şeylerden Mutlu Olmayı Bilin

Mutlu olmak aslında hayatın ana amacıdır,  küçük şeylerle mutlu olmak hayatınıza neler katabiliriz bir bilseniz. Dışarı çıkın ve bir hayvanı besleyin onun sizde bıraktığı mutluluğu hissetmeye çalışın, bir yaşlıya yardım edin sevdiklerinize sürprizler yapmaya çalışın etrafınızdakilerin gönlünü hoş tutmaya çalışın göreceksiniz ki sizin sayenizde mutlu olanlar size, onlara verdiğiniz mutluluğun iki katını verecek.

 Kendinizi Bir Süre Zihninizle Yan Yana Bırakın

Belki de bu yapılması en zor şeylerden birisi,  bazen çok kısa bir zaman içinde olsun bazı şeylere odaklanamaya biliriz.  Zihnimizin içinde oluşan düşünceler bizi fazlaca rahatsız edebilir,  her gün kendinize derin düşünme için tam yarım saat ayırın.  Kendinizi bulmak için bir çaba içine girin.

Yaklaşık 7 gün boyunca devam ettirdiğini bu süreçte, İlk başlarda belki de bir şeyler hissedemeyeceksiniz ancak sonucu gördüğünüzde oldukça şaşıracaksınız. Büyük şeyler her zaman ufak şeyler ile oluşur, büyük değişimler için ufak adımlar atmak size çok şey katacaktır.

 

Tags

Halil Kaya

Web Master

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close