Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Haftasonu vaktimi nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum; buralarda yapılabilecek hiçbir şey yok.” demeden önce aşağıdaki önerilere göz atabilir, An’ın tadını çıkarabilirsiniz.

1) Parka gitmek
Dilerseniz aileniz veya bir arkadaşınızla gidebilirsiniz. Çöpleri yerlere atmamak kaydı ile çekirdek çitleyebilir, dondurma yiyebilir, kulaklıkla sevdiğiniz müzik eşliğinde oturarak ya da yürüyüş yaparak parkta keyifli zaman geçirebilirsiniz. Parkta oyun oynayan çocukların yaşam enerjisi size iyi gelecektir. Hatta sığabileceğiniz bir salıncak varsa sallanın.

2) Sahile gitmek
Kumsalda yürümek hem keyiflidir hem de yararlıdır. Kumsalda yürüyerek, düz yolda yürüyerek yaktığınız kalorinin iki katını yakmış olursunuz.

3) Kütüphaneye gitmek

Okumak hayatınıza harika renkler katar. Okumak istediğiniz kitap türlerinde daha fazla çeşide ulaşmak isterseniz bulunduğunuz semtteki kütüphanenize gidebilirsiniz. Okumak istediğiniz kitaplara ücretsiz erişmek sizi mutlu edecektir.

4) Günübirlik turlara katılmak
Şehirden sıkıldı iseniz yorgunluk atmak ve kısa süreli de olsa nefes almak istiyorsanız günübirlik turlara katılın, pişman olmazsınız.

5) Çok sevdiğin birini aramak ve ona vakit ayırmak
Uzun zamandır ihmal ettiğiniz sevdiklerinizi arayın ve onlarla keyifli vakit geçirin.

6) Bir tutku edinmek ve takip etmek
Yapılan araştırmalar başarılı insanların kendileri için önemli ya da eğlenceli aktiviteler için zaman ayırdığını gösteriyor. Yaşam dengenize katkı sağlayan etkinlikleri bulun ve sıklıkla uygulayıcısı olun.

7) Sinemaya gitmek
Canınız kimse ile konuşmak istemiyorsa birkaç saatliğine sinemaya gidebilir, dış dünyadan soyutlanıp filme odaklanarak zihninizi dinlendirebilirsiniz.

8) Alışveriş yapmak
Alışveriş günlük can sıkıntılarını avutmak için başvurulabileceğiniz yöntemlerden biridir.
Alışveriş sizin için bir bağımlılık değil, kendinizi daha iyi hissetmek için zaman zaman başvurduğunuz küçük bir yöntem ise alışverişe çıkabilirsiniz.

 

9) Bir lezzet durağını ziyaret etmek
Ruh halimiz ve yediklerimiz arasında yakın bir ilişki vardır. Yeni lezzet durakları keşfedebilir, yemek aktivitesini eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

10) Evde keyifli vakit geçirmek
Eşyalarınızı düzenlemek, yemek yapmak, TV&film&dizi izlemek, uyumak, sevdiklerinizi misafir etmek, uzun ( kişisel bakımlı ) duş yapmak, temizlik yapmak, puzzle yapmak, yazı yazmak, resim çizmek, meditasyon yapmak, el işleri ile uğraşmak, kitap okumak evde iyi hissetmenizi sağlayacak aktivitilerden birkaçıdır. Size iyi gelecek aktiviteleri evinizde de gerçekleştirebilir, moralli bir şekilde yeni haftaya başlayabilirsiniz.