Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Girişimcilik, oldukça zorlu ve emek isteyen bir meslek dalıdır. Zamanınızın çoğunu işiniz için harcamanız gerekir neredeyse bitmeyecek bir serüven, işinizden eve geldiğinizde yaşadığınız yorganına anlatamayacaksınız bile. Bu nedenle bir girişimci işinden arttırdığı zamanlarda mutlaka zihnini resetlemeli, beynini düşüncelerden arındırmalı, kendini sıfırlamalı.

Girişimcilerin iş yerinden artırdıkları zamanlarda yapabileceklerini yetita.com olarak topladık ve sizler için hazır hale getirdik. Haydi, gelin hep birlikte girişimci bireylerin yoğun işlerinden sonra yapabilecekleri serüvenleri ele alalım.

Fit Olmak Her Zaman İyidir

Girişimcilik iş dışında yapabileceği en güzel aktivite spor aktivitesi. Girişimcilerin iş dışında yapabileceği en güzel aktivite Spor aktivitesidir, işlerini bitirdikten sonra üye oldukları spor salonuna girebilir, sokakta spor alanlarında spor yapabilir ya da evinde kendi imkânlarıyla bunu gerçekleştirebilir.

Spor yaptığınız zaman elinize birlikte stresinizi de atılacak,  fit olmak istediğimiz zaman aklına fitness gibi ağır sporlar gelmesin.  Elbet ki bunlar dışında da spor vardır, örneğin pilates, yoga, ruhu arındırıcı ufak egzersizlerdir.

Sinema Ufkunuzu Genişletmek İçin Harika Bir Seçim

Girişimci bireylerin işlerinden arta kalan zamanlarında yapabileceği en güzel aktivitelerden biri de arkadaşı ya da ailesi ile gidip zaman geçirebileceği güzel bir sinema filmi izlemektir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus hafta içi izlenecek filmin aksiyon dolu bir film olmaması. Şöyle ki burada sinemaya gitmekteki amacımız beynimizi rahatlatmak ve ruhumuzu güzel enerji doldurmak. Hafta içi gideceğiniz filmin daha az gürültülü gerginliği hat safhada olmayan daha sakin ve ruha enerji doldurabilecek filmlerin olması güzel bir seçim olacaktır.

Müzik Ruhun En Önemli Besinidir

Neredeyse hepimizin duymuş olduğu bir laf vardır “müzik ruhun gıdasıdır”, durum öyle ki bir besin piramidi yapılacak olsa En altına yani temeline gelebilecek bir besindir müzik.

Girişimci bir bireyin yapabileceği en güzel aktivitelerden bir de müzik dinlemektir, bunu ister bir grubun konserini giderek isterse evinizin en rahat köşesinde kulaklarınızı takarak yapabilirsiniz. Sinema önerisini sunduğumuzda da bu uyarıyı yapmıştık ancak tekrar hatırlatmakta fayda var.

Seçeceğiniz müzikler daha çok slow tarzında olmalı, seçtiğiniz müzik ruhunuza okşam

alı ve sizi rahatlatmalı.

Sadece Oturun

Bu önerimiz oldukça basit, yapmanız gereken tek şey öylece oturmak, oturacağınız yeri siz seçebilirsiniz.  Seçtiğiniz alanın sessiz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor mümkünse doğa ile iç içe olan bir yere gidebilirsiniz, imkânınız varsa bir su kenarında gidip suyun akışını izleyebilir ve onun güzel sesini dinleyebilirsiniz.  Girişim için hayatını adayanlar bu gibi ufak kaçamakları hak ediyorlar, kendinizi ödüllendirmeyi asla unutmayın.

Yetita.com olarak sizlere girişimcilerin işten arta kalan vakitlerinde neler yapabileceğini açıklayan bir makale hazırladık, yazımıza puan vermeyi ve yorumlar kısmında görüşünüzü bildirmeyi unutmayın.  Yerli mini arama motoru olan yetita.com ile kalın!