[Toplam: 5   Ortalama: 5/5]

Teslimat servisi olan ve telefon uygulaması ile istediğinizi evinize kadar getirtebileceğiniz Getir, İstanbul ve İzmir’den sonra Ankara’da da hizmet vermeye başlıyor. Geçtiğimiz haftalarda “İzmir Operasyonunu” başlatan Getir, Ankara’da da hizmet vereceğini duyurdu, üzerinden pek zaman geçmeden Ankara’da ki faaliyetlerini hızla başlattı.

İstanbul ve İzmir de faaliyet gösteren Getir’in hizmet ağını geliştirmesinde ki en büyük etken takibi Banabi olabilir, Banabi ile rekabet içinde olan getir hizmet ağını olabildiğince hızlı büyüterek gelişmeye devam ediyor. Banabi sistemi İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Bursa ve Antalya da yani toplamda 6 ilde hizmet veriyor ve 2020’nin sonlarına kadar hizmet verdiği şehirleri de 15 âdete çıkartmak istiyor.

Banabi İle Girdiği Rekabet Sayesinde Türkiye’de Hızla Yayılıyor(Alt Başlık)

İzmir içinde Karşıyaka, Kordon, Alsancak ve Bornovo da dâhil olmak üzere tam 11 Semtte hizmet veriyor, Ankara da 16 semtte hizmet vermeyi hedefleyen Getir’in hizmet vereceği diğer Şehrin ne olduğu halen belli değil ancak merakla bekleniyor.

Getir gelişiminde büyük şehirleri hedef alırsa rakibi Banabi ile büyük bir rekabete girebilir, bu yönde bir devamlılık getirirlerse sonraki şehirlerin muhtemel olarak olması gereken yerler Eskişehir, Bursa ve Antalya. Getir in yaptığı son ekleme ile artık yemekler Getir ekibi yerine Restoran tarafından da getirilebiliyordu.

Getir Kim Tarafından Kuruldu(Alt Başlık)

Getir, 2015 Yılında BiTaksi’nin kurucusu olan Nazım Salur tarafından piyasaya sunuldu, ilk çıktığında “ Getir de getirelim” sloganları ile piyasa da kendine yer buldu, Getir’in ilk amacı ihtiyaç duyulan ürünü 10 Dakika içinde sahibine teslim etmekti.

Getir Uygulamasının Girişimcilik Sektörüne Kattıkları(Alt Başlık)

Akıllı telefonların artması ve her alanda ulaşılması ile birlikte talebe dayalı sistemler son zamanlarda hızlıca artmaya başladı, Türkiye’de de hızlıca popüler olmaya başlayan bu sistemlere, Start-Up ekosisteminin en önemli isimlerinden birisi olan Nazım Salur öncülük etti. BiTaksi uygulaması ile bu furyayı başlatan Nazım Salur, Getir uygulaması ile sistemin devamını sağlıyor. Talebe dayalı olarak çalışan Getir uygulaması, verdiği hizmet ile dünyada da bir ilk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir