Evde Yapılacak Aktiviteler

Kişisel Gelişim, Tarihte 2020
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Dünyayı saran Koronavirüs hastalığı namı değer COVID-19 virüs, mümkün olduğu kadar daha az dışarı çıkmak suretiyle hayatımızı sürdürmeye neden oldu. Tabi bu süreçte evden çıkmaya zorunlu olmayan kesimde iseniz kendinizi şanslı hissedebilirsiniz.
Evde her günün aynı olması ve rutinde yaşamak bazen eziyete dönüşebilir ya da sıkkın bir ruh haline bürünmenize neden olabilir. Her akşam yemek pişirmek ve Netflix izlemek yılgınlığa yol açabilir.

Evde yeni şeyler denemek sizi daha mutlu edecektir. Araştırmalar yenilik arayanların genellikle daha sağlıklı ve yaşamda daha memnun olduklarını göstermiştir.

Evinizin konforu içerisinde birçok eğlenceli üstelik az masraflı pek çok yeni aktivite aslında mümkün;

Sesli Kitap Dinleyin

Bir battaniye, bir fincan çay ile kanepede kıvrılın, pencereden dışarıyı izleyin ve en sevdiğiniz kitabı sesli dinleyin. Belki iyi bir aşk hikayesi ruh halinize iyi gelebilir.

Video Yapın

Akıllı telefonunuzu alın ve içinizden gelen bir konuda çekim yapın. Arkadaşlarınız için onlara özel içerikli selamlayan videolar yapmak eğlenceli olabilir.

Eski Bir Arkadaşınızı veya Aileden Birini Görüntülü Arayın

Mesajlaşmayı veya sosyal medyayı bir kenara bırakın. Telefonu kaldırın ve uzun süredir sohbet etmediğiniz bir arkadaşınızı ya da aile bireylerinden birini görüntülü arayın. Keyifli olacaktır!

Sanal turla bir müzeyi veya bir sergiyi ziyaret edin

Bu ücretsiz ve sanal tur ile gezintinin tadını çıkarın.

İlginizi çeken bir konu hakkında bir blog başlatın

Blog yazmak sadece bir ton eğlence değil, aynı zamanda iletişim becerilerinizi geliştirmenize, başkalarına ulaşmanıza ve belki de bu yoldan biraz gelir elde etmenize yardımcı olabilir.

Yeni bir tarif deneyin

Kendinizin, ailenizin veya birlikte yaşadığınız kişilerin hoşuna gideceğini düşündüğünüz birkaç yeni tarif bulmak için internette sörf yapıp, beğendiğiniz yeni tarifi deneyimlemeye başlayabilirsiniz.

Eski Klasik Filmleri İzleyin

Ebeveynlerinizin yıllar önce izlediği klasik filmleri hatırlıyor musunuz? Bu eski klasiklerin ne kadar heyecan verici ve romantik olabileceğine şaşırabilirsiniz.

Dolabınızı Temizleyin

Artık kullanmadığınız veya giymediğiniz şeyleri gözden geçirmeye başlayın.

Haberleri Takip Edin

En rahat ettiğiniz konumda olun ve dünyadaki en son gelişmelerden haberdar olun.

Dans Edin
En sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir çalma listesi hazırlayın ve hareket etmeye başlayın.

Bir Spa Gecesi ile Kendinizi Şımartın
Kendinizi bunalmış mı hissediyosunuz? Bir spa gecesi yapın. Yeni bir yüz maskesi deneyin ve sıcak bir köpük banyosu yapın. Ertesi sabah enerjilenmiş ve yenilenmiş hissederek uyanacaksınız.

Yoga Derslerini Dinleyin
Yoga formda kalmak ve zihninizi temizlemek için mükemmel bir yoldur.

Yıldızlara Bakın
Yıldızlara bakmak için ne sıklıkla zaman ayırıyorsunuz? Işıkları söndürün, uzanacak bir yer bulun ve yıldızlara bakın. Gece gökyüzünde ne gördüğünüzü belirlemenize yardımcı olacak bir mobil uygulama bulabilirsiniz.

Herşeyin sonu olduğu gibi bugünlerin de sonu gelecektir. Evinde kal Türkiye! Virüsü sağa sola yayma!”

2 comments

  • Her şeye hasret kaldığımız bu dönemde artık yeni normallere alışmaya ve yaşamaya çalışıyoruz. Neler yapılabilir kısmında, bir zamanlar tenezzül etmeyeceğimiz gündemleri arar olduk..

Bir cevap yazın