Günümüzde kullanımı neredeyse zorunlu hale gelen otomatik kapı sektörünün bir üyesi olan yükleme rampası fabrikaların ve lojistik depoların yüklemeye hız veren bir üyesi olmuştur. Yeni nesil fabrika binalarında düzayak girişler yerine artık yerden belirli bir kot alınarak inşa edilmektedir. Yerden yaklaşık olarak 110-120 cm gibi daha yüksekte inşa edilen binanın amacı ise mal kabul ve sevkiyat işlerinin daha ergonomik, hızlı ve çözümcü olması içindir.

Sadece bina zemininin yerden yüksek olması bu noktada yetersiz gelmektedir. Çünkü birincisi her aracın yüksekliği aynı olmayabilir, ikincisi transpalet, forklift gibi taşıma araçlarının herhangi bir engele takılmadan araç içerisine girmesini sağlamaktadır. Tır yükleme rampası görevi bu noktada başlıyor. Bina ile araç arasındaki kot farkını sıfıra indirecek ve araç içerisine girecek olan yükleme aracının önündeki engeli kaldıracak olan ürün yükleme rampasıdır.

Focus Kapı otomatik kapı sistemleri olarak bu noktada müşterilerimize kaliteli hizmet ve doğru ürün verme noktasında gerek AR-GE çalışmalarımız gerekse ÜR-GE çalışmalarımız süratle devam etmektedir. Yükleme rampası mühendislik hesapları ve tasarımları noktasında emek isteyen bir iştir. Bu emeği referansımız olan müşterilerimizin konforu için önemsiyoruz. Rampa sacının kaç kilo taşıdığından, hangi yüke maruz kaldığında sehim yapabileceği ihtimaline kadar en küçük detayların dahi incelendiği ve sonrasında kullanıma sunulmak üzere üretime girdiğinin bilinmesini isteriz.

Avrupa standartlarını taşıyan yükleme sistemleri ürünlerimiz CE belgesine sahiptir. Ayrıca TSE belgesi üretim standartlarını belirginleştiren İSO belgemiz gibi belgelere sahip bir ürün portföyüne sahibiz. Ürünlerimizin %40 ı yurt dışında kullanılırken % 60 ı yurtiçi piyasasında tercih edilmektedir. Yükleme sistemleri ürün portföyü her geçen gün genişletmeye çalışarak dikkatleri üzerimize çekmeye çalışıyoruz.

Yükleme rampası çeşitleri, yükleme körüğü çeşitleri, yükleme platformu çeşitleri gibi ürünler ile her türlü sistem için ürün bulunduruyor ve çözüm sağlıyoruz. Bahsi geçtiği üzere yükleme sistemleri her geçen gün önemini artırmakta ve kullanımı neredeyse zorunlu hale gelmektedir. Bu sebeple ürün çeşitliliğini artırmak ve kaliteyi her daim üst seviyede tutmamız gerekmektedir.

Her türlü ihtiyaç, talep ve senaryoya cevap verebilecek Yükleme Rampası Çeşitlerimiz aşağıda listelenmiştir.

Menteşeli Rampa

Teleskopik Rampa

Dik Rampa

Seyyar Rampa / Mobil Rampa