Elektronik sigara son yıllarda gençler arasında sıklıkla tercih edilen ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Özellikle birçok farklı tat aroması sunan bu ürünler sağlıklı bir şekilde sigarayı bırakabilmenize de teşvik ettiği pek çok kişi tarafında savunulmaktadır.

Her ne kadar bu duruma anti tez üreten bilim insanları bulunsa da gün geçtikçe elektronik olan bu sigaraların kullanıcıları artmakta ve talepte ciddi artışlar gözlemlenmektedir.  Bizler de bugün sizler için elektronik olan sigaraları araştırarak bu ürünler hakkında bilgi sahibi olabilmenize yardımcı olacağız.

Elektronik Sigara

Elektronik sigara, normal tütün sigaralara alternatif olabilmesi için üretilen nikotin oranı sigaradan daha az oranda olan ve sigara isteğinizi daha sağlıklı karşılayabilmenize destek olan bir üründür. Aynı zamanda farklı aroma tatları ile hazırlandığından dolayı çevrenize kötü koku da yaymayan bu ürünler sigarayı bırakmak isteyen insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Belirli kitler eşliğinde içilen bu sigaraların meyveli olarak hazırlanması da insanların rahat bir içim yapabilmesine destek olmaktadır. Ayrıca günlük sigara ihtiyacınızı hemen hemen yarıya indiren bu sigaralar hem kolay kullanım imkânı sunmakta hem de tütün sigarasından daha uygun fiyata gelmektedir.

Elektronik Sigara Ve Normal Sigara Arasındaki Fark

Elektronik sigara ile normal sigara arasında ki farkta oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu iki sigaranın en büyük farkı tütün sigarasının içerisinde bulunan üç bin üzerinde zehirli maddenin olmasıdır.

Elektronik olan sigarada ise derece derece satın alabileceğiniz nikotin seviyeleri bulunduğundan dolayı sigaradan alacağınız zararı minimalize edebilme şansınız bulunmaktadır. Ancak normal tütün sigarasında bağımlılık yapan nikotin dışında pek çok insan sağlığına zarar veren maddeler yani zehirler bulunmakta bu durumda insanların ömrünün kısalmasına neden olmaktadır.

Sigaradan Elektronik Sigaraya Geçiş

Sigara bırakma arayışında olan insanların çoğunluğu, sağlıklarını koruyabilmek için zararlı olan sigarayı bırakmak istemektedir. Bu konu üzerinde yaptığımız araştırmalara göre tütün sigarasından daha sağlıklı görülen elektronik sigaralar %95 oranında daha az organlara zarar verdiği savunulmaktadır. Ancak elektronik olan bu sigaralarda da dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bir arada bulunmaktadır.

Özellikle seçilen elektronik sigara markalarına dikkat edilmesi gerektiği pek çok bilim insanı tarafından söylenmektedir. Kalitesiz malzemelerden yapılan ya da koruyucu etkisi bulunmayan markalardan alınan elektronik sigaralarda insan sağlığını ciddi mana da tehdit ettiği pek çok araştırmada ortaya koyulmuştur. Özellikle bizler araştırma yaparken Aroma King markasının en sık tercih edilen elektronik sigara kuruluşları arasında olduğunu öğrendik.

Elektronik Sigaranın Faydaları

Elektronik sigara içen insanlar faydalarını da öğrenmek istemektedir. Her ne kadar bağımlılık yapan bir nikotin seviyesine sahip olsa da tütün sigarasına bakış faydaları da bulunmaktadır. Nefes darlıklarını ve göğüs hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltan bu ürün aynı zamanda günlük sigara kullanımınızı da azaltmaktadır. Yapılan pek çok ankete göre elektronik olan sigaraları kullanarak tamamen sigarayı bırakan da insan sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.

Elektronik Sigara Kullananların Yorumları

Elektronik olan bu sigaraları içen insanlar hemen hemen sigara paketlerini azalttıklarını aynı tadı aldıkları içinde tütün sigarası içme gereksinimleri duymadıklarını sıklıkla dile getirmektedir. Ayrıca tütün sigarasından daha uygun fiyatlara alınabilmektedir.

Aynı zamanda evde kendinizde kitini yaparak tüketebileceğiniz bu ürünler etrafınıza da kötü koku yayılmasını önleyerek dilediğiniz her yerde içebilmenize imkân sağlamaktadır.

Tütün sigaranın oluşturduğu nefes darlığı problemlerinden bu ürün sayesinde kurtulduklarını dile getiren kullanıcılar Aroma King elektrikli sigara ürünleri ile hem nikotin ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşıladıklarını hem de bütçelerini korurken sağlıklarından olmadıklarını sürekli dile getirmektedir.

Aroma King Markası

Bu ürünler hakkında araştırma yaparken gözümüze en sık çarpan markalar arasında yer alan Aroma King bu konuda müşteri memnuniyetleri ile ön plana çıkmaktadır. Tüm kullanıcılarının memnun olduğu marka 2019 yılında kurularak insanların tütün sigarasından kolaylıkla vazgeçebilmelerine destek olmaktadır.

Ayrıca çeşitli aroma tatlar ile elektronik ürünler üreterek sigara kullanıcılarını memnun etmektedir. Tek kullanımlık olarak da satılan ürünler uzun soluklu içiciler için paketler halinde de satılmaktadır. %100 müşteri memnuniyetine önem veren firma 7 iş günü içerisinde çalışmayan cihazlarını teslim alarak müşterilerine destek olmaktadır.

Aynı zamanda E-sıvı koleksiyonu ile de çeşitli tatları bünyesine ekleyen firma içicilerin diledikleri tat ile nikotin isteklerini karşılayabilmelerine yardımcı olmaktadır. 40’a yakın elektronik sigara çeşidi bulunan firmanın ürünleri piyasanın en iyileri arasında görülmekte ve tütün sigarasından kurtulmak isteyenlere önerilmektedir. Lakin özellikle belirtmek isteriz ki hiç sigara kullanmayan insanların elektronik ürünleri de kullanmaması bilim insanları tarafından özenle dile getirilmektedir.