Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Özel Bilfen Okulları’nda lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 2003 yılında mezun olan Esra Aytekin, mühendis olarak başladığı yolculuğuna pazarlama alanında uzmanlaşma kararıyla devam ederek 2005 yılında University of California Berkeley’de İşletme Yönetimi ve Pazarlama alanında yüksek şeref öğrencisi olarak diplomasını aldı.

Marka yönetimi ve pazarlama konusundaki 14 yıllık deneyimi süresince Unilever, Eti, Barilla, Mey Diageo Turkey gibi yerli ve yabancı çok uluslu şirketlerde marka ve pazarlama yöneticiliği yaptıktan sonra 2015 yılında kurumsal hayatına ara verip marka danışmanlığı yapmaya başladı.

Amerika’da sektörün en köklü merkezlerinden Conselle Institute of Image Management’da “İmaj Yönetimi Danışmanlığı Sertifikası” aldı. Aynı yıl Startup ve Kişisel Marka Pazarlama ve İmaj Danışmanlığı veren “besellf Consultancy” firmasını kurdu.

Bu kapsamda özellikle girişimler, kurumlar ve profesyoneller ile çalışarak markalarını doğru strateji ve bütçe ile büyütmelerini sağlayan hizmet, eğitim ve danışmanlıklar vermektedir.

www.besellf.com web sayfasında yayınlanan aylık blog yazılarıyla bu konulardaki bilgi ve deneyimlerini paylaşan Esra Aytekin, aynı zamanda İTÜ Çekirdek’de girişimci mentorluğu yapmaktadır.