En Sevilen Makarna Çeşitleri

Bilgi Bankası
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

 

Yıllardır süre gelen lezzetiyle sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan makarna çeşitleri, nesilden nesile lezzeti aktarılan yiyeceklerden biridir. Tüm dünyada ünü bulunan ve yüzlerce çeşidi olan makarnalar Türk kültüründe sofralarda en sık olan yemekler arasındadır. Damak tadı herkeste farklıdır. Dolayısıyla damak tadınıza uygun makarnayı yapmak tamamen tercih meselesi olmaktadır.

Birbirinden Lezzetli Makarna Çeşitleri

İştah kabartan görüntüsü ile hem ucuz hem de pratik olması sebebiyle öğrenci evlerinin vazgeçilmezi olan makarnalar, birbirinden farklı çeşitleriyle de hem göze hem de mideye hitap etmektedir. Bunlardan birisi hiç şüphesiz çoğu kişinin tercihi domatesli makarnadır. Klasik makarnaya en yakın çeşit olan domatesli makarna hem lezzetli, hem de bir o kadar da sağlıklıdır.

Makarna çeşitleri içinde lezzetine doyum olmayan diğer bir tat kremalı mantarlı makarnadır. Kremanın belki de en çok yakışığı yiyecekler arasında yer alan bu makarna çeşidi, klasik makarnanın bir üstü niteliğindedir. Yine de lezzetten ödün vermek istemeyenlerin bir numaralı tercihi olmaya devam etmektedir.

Makarna denildiğinde ilk akla gelen tabi ki spagettidir. Birbirine uyum sağlayan soslarla birleştirilen spagetti makarnalar, sonunda tadına doyulmaz bir lezzet bırakır. Birçok sos bu makarnaya uysa da çoğu kişinin tercihi domatesliden yana olmaktadır.

Makarnanın tercihe bağlı yapılan birçok çeşidi vardır ki, bunlardan birisi de fırın makarnadır. Fırın makarna için uygun makarna seçilip süt, yumurta, peynir gibi birbiri ile uyumları soslarla karışım yapılarak fırına verilen makarna çeşidi, en çok sevilen makarna çeşidi arasında yer almaktadır.

Görüntüsüyle kendini cezbettiren makarna çeşidi olan kelebek makarna, makarnaya ayrı bir hava katmaktadır. Genelde yoğurt ile yenilmekle birlikte, makarna tutkunlarının yine en sevdiği makarnalar arasındadır.

Makarna ile diğer lezzetleri bir araya getirerek farklı bir lezzet ortaya çıkarmak isteyenlerin tercihi lazanya olmaktadır. İnce ve yaprağa benzeyen görüntüsüyle oldukça iştah kabartan makarna çeşidi, en sevilen makarna çeşitleri arasında yer almaktadır. İsteğe bağlı olarak sebzeli olarak veya kıymalı harçla yapılabilir ve üzerine beşamel sosu eklenerek ayrıca kaşar peyniri rendelenerek fırında bu lezzetlerin iç içe geçmesi sağlanabilir. Gerisi tamamen damak tadına kalmıştır.

Bir cevap yazın