Röportaj

Elektrik Ustası Ercan Habip ile keyifli bir röportaj

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]

1- Kısaca Kendinizden bahseder misiniz?

İsmim EErcan Habip, 27 yaşındayım. Memleketim Giresun. Doğma büyüme istanbulluyum. İnönü Endüstri Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik bölümü mezunuyum. Liseden mezun olduğum günden bu yana elektrikçilik yapıyorum.

2- Neden elektrikçilik? Mesleğinizi seviyor musunuz?

Kısaca kader diyelim. Nasibimiz böyleymiş. İşin güzel tarafı şu ki mesleğimi çok seviyorum.

3- Sektorünüzde rakip firmalarla alakalı hoşunuza giden veya sizi rahatsız eden şeyler var mı?

Her sektörde olduğu gibi bizde de olumlu ve olumsuz şeyler var tabii ki. Beş parmağın beşi bir değil sonuçta. İşini düzgün yapan insanları seviyorum. Kendime örnek aldığım abilerim de var sektörde. Fakat müşterilerin bilgi sahibi olmadığı konularda fahiş fiyat uygulayan meslektaşlarımı sevmiyorum. Hakkaniyetli ve iş ahlâkı olan ustaları her zaman takdir etmişimdir.

4- sizce Mesleğinizle internet dünyası arasında nasıl bir bağ var?

Hepimizin malumu ki içinde bulunduğumuz çağın en büyük buluşu internet. Bugün bireyler ve kurumlar varlığını ispat etmek için interneti kullanmak zorunda. Sanki internette yoksanız reel hayatta da yokmuşsunuz gibi bir hava var.  Bir şeyleri araştırmak için internet kullanıyoruz, alışveriş yapmak için internet kullanıyoruz, eşe dosta hâl hatır sormak için internet kullanıyoruz, kısaca hayatımızın her alanında interneti kullanıyoruz. Böyle bir ortamda bizim gibi hizmet sektöründe bulunan kişilerin internette var olması zaruri bir ihtiyaç. Üstelik sadece bir web sitenizin veya sosyal medya hesaplarınızın olması da yeterli değil. Sürekli güncel ve özgün olmalısınız. Bizim firmamız da bu noktada neler yapması gerektiğininin bilincinde olarak adımlarını atmaktadır. Sosyal medya, Adwords, Seo vb işlemlerde sürekli aktif kalmaya çalışıyoruz.

5- Sizce iyi bir ustanın özellikleri nelerdir?

Her şeyden önce iyi bir ustanın iş ahlakı olmalıdır. Bir insanda iş ahlakı yoksa mesleğinde duayen bile olsa kıymeti yok. İyi bir ustanın diğer önemli özelliği de yaptığı işe hakim olması ve sektördeki gelişmelerden haberdar olarak kendini geliştirmesidir.

6- Elektrikçi olmak isteyen gençlere ne gibi önerilerde bulunmak istersiniz?

Hangi işi yaptıklarının bir önemi yok. Yaparken mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri mesleği seçsinler. Bu elektriklik de olabilir başka bir meslek de..

7- İnsanlar size nasıl ulaşabilirler?

istanbulelektrikciustasi.com sitemizde bütün iletişim bilgilerimiz mevcut. Oradan ulaşabilirler.

Tags

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close