Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Boğazın incisi Kuzguncuk’ta faaliyet gösteren guttobizLAB, Gelibolu Uluslararası Ticaret Temsilcilik ve Organizasyon Ltd Şti’nin Şemsiye yapısını oluşturmaktadır. Dünyanın futbol dikeyinde çalışma gösteren ilk ve tek Futbol Teknoloji İnkübasyon Merkezi laboratuvar yapısının ana arterini oluşturur. Dünyada sportif anlamdaki inkübasyon (kuluçka) merkezleri diğer spor dallarını da kapsamaktadır. Yalnızca futbol alanındaki girişimleri değerlendirme ve bünyesine katma hedefiyle dünyadaki ilk Futbol Teknolojileri İnkübasyon Merkezi guttobizLAB şemsiyesinde Football Tech Incubator markalaşması ile tarihteki yerini almıştır.

Gutto.biz Hakkında

Avustralya kökenli bir Türk kuruluşu olan firmamız Türkiye’de ve dünyada 2007 senesinden beri Maç analiz ve Scouting Teknolojileri konusunda hizmet vermektedir. Türkiye’de halen ilk ve tek scouting firması olan şirketimiz teknik kadroların galibiyetine entegre teknoloji uygulamaları yaparken kişiye özelleştirilmiş oyuncu, maç, transfer analizi ve TV konsept geliştirme konusunda uzmanlık sahibidir. Dünyaca ünlü Wyscout firmasının Türkiye, Azerbeycan ve İran havalisinde temsilciliğini yaparken, yine Manchester United, Barcelona, Juventus, Bayern Münih gibi takımların Maç Analiz Programı olan SportsCode sistemlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır ve bu sistemlerin tüm eğitim ve sertifika programlarını düzenlemekle tek yetkilidir. Türkiye’deki mottomuz sportif teknolojilerin dünya üzerindeki en etkili uygulamalı örneklerini entegre ederek galibiyete giden yolda ve oyuncu seçiminde kulüplere; FIFA lisanslı temsilcilerinde oyuncu seçimine ve oyuncu performan ölçümlerine de yardımcı olmaktır.

gutto’nun Türkçe açılımı: ‘Gelibolu Uluslarası Ticaret Temsilcilik & Organizasyon Limited’ şeklindedir.
gelibolu , uluslararası, ticaret, temsilcilik, organizasyon
.biz uzantısı ‘ekip ve takım’ bağlamını düşündürmesi amacı ile özel seçilmiştir ve ekip olgusuna inancımızı temsil eder. Geliştirdiğimiz bütün web sitelerimiz .biz uzantısını ve dolayısıyla takım ruhunu taşır. Gelibolu adını almamız 1. Dünya Savaşında savaşın küllerinden Avustralya ve Yeni Zelanda ile doğan kardeşlik ilişkisini anma ve yadetme isteğimizdir.

Logomuzda bulunan sörf tahtası orijinimiz olan Avustralya’yı, renk olarak maviyi seçmememizin nedeni de Turkuaza yakınlığından dolayı Türk kimliğimizi yansıtır.

Team gutto.biz (gutto.biz Ekibi) aşağıdaki konularda uzmandır. Ekip içerisinde 3 tam zamanlı, 6 adet yarım zamanlı scout ve analist arkadaşlarımız 7 değişik bölgede hizmet vermektedir:

İNTERAKTİF TAKIM ANALİZİ

• Teknik kadro isteğine göre görüntülü rakip analizi
• Terzi usulü oyunculara görüntülü analiz sunumu
• Görüntülü, şekilli, istatistikli analizler

SCOUTING ve TRANSFER ANALİZİ

• Yabancı oyuncuların analizi
• Oyuncu karşılaştırmaları
• Oyuncu uygunmu değilmi analizi

CANLI GÖZ OYUNCU ANALİZİ

• Her coğrafyada şablona göre oyuncu izleme
• İstenen özelliklere göre yazılı raporlandırma
• İsteğe göre ayrıntılı istatistiki raporlandırma

ANALİZ ve SCOUTING KURSLARI

• Maç analiz programı kursları
• Temel seviye scouting kursları
• Scouting departmanı yönetim kursları


Dünya çapında partnerlerimiz olan Avustralya’lı Sportstec ve İtalyan Wyscout firmaları uluslararası futbol pazarında yayılmamız için bizlere ivme kazandırmıştır. Bu iki futbol devi sayesinde Team gutto.biz Juventus, Milan, Barcelona, Manchester City gibi takımlarla çok özel ilişkiler kurmuş; yine dünya futbol networkünde hatırı sayılır takımlarla anında görüşmelere geçebilecek durumdadır. Dünyanın en önemli takımlarından gelen scoutlarla olan süregen ilişkilerimizden dolayı Türkiye’de ki yeteneklerin yurt dışına çıkması için gerekli sistemleşmenin temellerinin atılması ana ilkemiz olmuştur.

Siteyi inceleyin >>>