Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

Kum havuzu, çocuklar için bir eğlenceden çok daha fazlasını sunar. Kum aslında çocukların gelişiminde önemli bir rol oynar. Onlara açık havada oynama ve eğlenme şansı verirken, temel becerilerini deneme, öğrenme ve geliştirme şansı verir. Ayak Bilardo eğlence merkezi, bu yenilikçi öğrenme deneyimini çocuklara yaşatmak için eğitici ve eğlenceli kum havuzu parkı hizmetini sunar. AVM kum havuzu İstanbul İdealistpark’ta bulunmaktadır.

Kum Havuzunda Oynamanın Çocuklar Açısından Faydaları

Kuşkusuz, açık bir ortamda olmak, çocukların sağlığı ve mutluluğunun anahtarıdır. Dışarıda ne kadar zaman harcanırsa, çocuklar topluma ve doğal çevrelerine daha fazla bağlanırlar. Kumda yapılan etkinlikler çocukları bütün gün gülümsetecek endorfinler üretir. Kum oyunları için kullanılan kazma, kepçe, dökme ve inşa etme fiziksel olarak zorludur. Çocuklar için bu eğlenceli egzersiz şekli aynı zamanda onların temel motor becerilerini ve kaslarını geliştirir.

Fiziksel ve duygusal büyümenin yanı sıra, çocuklar için kum oyunları, matematik ve fen uygulamaları ile beyin gücünü geliştirmek için idealdir. Matematiksel ölçümler, ağırlık ve sayma anlayışı kazanmak için ölçü kapları ve kaşıkları, farklı büyüklükteki kaplar ve ölçekler kullanılarak kum oyunlarında eğlenirken öğrenme ve keşfetme imkanı bulurlar. Çocuklar böylece temel doğa kanunlarını keşfetme deneyimi yaşarlar.

Eğlence ve Öğrenme Bir Arada Kum Havuzunda

Her biri farklı gelişim becerilerine ve yaş gruplarına hitap eden kumu çocukların oyun süresine dahil etmenin çeşitli yolları vardır. Komple kum oyun modülleri, kum kazma makineleri, kürek, kova gibi birçok oyun alanı aksesuarı kum havuzumuzda yer alır.

Kumda oynamak, çocuklar için açık bir deneyimleme ve keşfetme alanıdır. Onlar hayal gücünü kullanarak kaleler kurabilir, kazabilir, gömebilir ve kumdan farklı şeyler yapabilirler. Kum birçok farklı formda olabilir, böylece eğlence ve öğrenme için sonsuz fırsatlara olanak tanır.

Çocuğunuzun kumda oynamasını ve başkalarıyla oynamasını sağlamak, küçük bir kürek kullanmak, bir kamyon çekmek ve bir kale inşa etmek için gerekli olan eylemleri yapmak, ince motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Çocuklar kumla temas ederek ve vücutlarının kum içindeki konumlarını hissederek uzaya göre vücut algılarını kullanırlar. Böylece bedenleri hakkında farkındalıkları artar. Oyun aynı zamanda çocukların problem çözme, paylaşma ve iletişim kurma gibi sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Kum oyunu, çocuklar için bir kale inşa etmek gibi kendilerine koydukları hedeflere ulaşırken paylaşmaları için sınırlı bir alan ve oyuncaklar sunar.

Ayak Bilardo Eğlence Merkezi’ndeki kum havuzu AVM içerisinde korunaklı bir alanda bulunur. Koruma alanı gibi kapalı bir alanın yararlarından biri, çocukların yaşlarına bağlı olarak ebeveynlerin, çocukları kısa bir mesafeden denetleyebilmeleri ve bağımsız bir oyun deneyimi yaratabilmeleridir. Ebeveyn ile çocuk arasındaki bu tür doğal ve geçici ayrılık, çocuklarda güven duygusunu inşa eder. Çocuklar kendilerini güvende hissetmeye devam ettikleri sürece, kısa ve bağımsız oyun fırsatları ayrılık kaygısını azaltır ve sağlıklı ebeveyn-çocuk ilişkisini teşvik eder.

Çekmeköy Kum Havuzu Hizmetinizde!

Kum havuzu çocuklar için oldukça keyifli bir eğlence alanıdır. Burada bazı özel kurallara mutlaka uyulması gerekir. Kum havuzu yalnızca 2-8 yaş çocuklar için tasarlanmıştır. 4 yaş ve altı çocuklar, ebeveynlerinin gözetiminde bu korunaklı alana girebilirler. Acil durumlar dışında hiçbir ebeveyn kum havuzuna alınmamaktadır. Ayrıca bu alana dışarıdan ayakkabıyla, herhangi bir yiyecekle ya da oyuncakla girilmesi kesinlikle yasaktır. Personellerin uyarılarının dikkate alınması, çocukların güvenliği açısından oldukça önemlidir.

İdealistpark Avm Kum Havuzu Fiyatları

İstanbul Çekmeköy İdealistpark AVM’de bulunan Ayak Bilardo Eğlence Merkezi kum havuzu fiyatları oldukça uygundur. Kum havuzunun 30 dakikası 25 TL ve 60 dakikası 40 TL’dir.

 

Siteyi ziyaret edin >>>

Kum Havuzu