Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Casey Mobile Kurucusu Engin Demir Kimdir ?

Merhaba, 1975 Erzincan doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Erzincan da tamamladım. 1992 yılında İzmir’e yerleştim ve o zamandan beri İzmir’de ikamet etmekteyim. Evliyim ve iki kızım var. Çok genç yaşlarda iş hayatına atıldım ve bir yandan çalışırken bir yandan da Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi İşletme bölümünü bitirdim. 2016 yılı mart ayında Casey Mobile markasını kurmama kadar ki zamanlarda yurt dışı ve yurt içinde satın alma, lojistik, muhasebe  alanlarında büyük firmalarda çalışmalarım oldu. En son çalıştığım firmada satın alma yöneticisi pozisyonunda çalıştım ve 2016 yılı mart ayında firmadan kendi isteğim ile ayrıldım.

Bir firmada maaşlı olarak çalışan bir çok insan gibi benimde her zaman kendi işimi kurma hayalim vardı. Her zaman teknolojiye çok meraklı bir insandım ve her türlü teknoloji haberlerini sürekli yakından takip etmekteydim. Özellikle yurt dışında çok yüksek potansiyele ulaşan ve hala ülkemizde hak ettiği yerde bulunmayan e-ticaret her zaman ilgimi çekiyordu. Bir marka oluşturmak ve bu marka ismini büyütmek çok zor gibi görünse de benim için çok zevkli ve kendimi test edebileceğim bir kavramdı. İşten ayrıldığımın ertesi günü çalışmalara başladım. Gözlemlediğim kadarı ile maalesef ülkemizde bir değer oluşturma, özgün olma, dürüst olma ve çalışma gibi kavramlar pek revaçta değil. İnsanlarımız genel olarak hazıra konma, çalışmadan başkalarının emeklerini kısa yoldan alma gibi yollar izliyorlar ve kısa sürede başarısız oluyorlar.

E-ticarette ürün satışı anlamında planladığımız bir çok ürün mevcut fakat önce piyasada talebi yüksek olan özellikle genç kesimin ilgi duyduğu telefon kılıfı ile başlangıç yapmak istedik. Hem marka ismimizi duyurmak hem bu işi öğrenmeye başlamak için iyi bir ürün olduğunu düşündük. Diğerlerinin aksine çin’den ucuza kalitesiz hazır ürün getirip yüksek marjla satmak yerine işi zor şekilde yaptık. 4-5 aylık bir ar-ge çalışması yaptık ve Amerika dahil bir çok yerden örnek ürünler aldık. Kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimizden hiçbir zaman ödün vermedik. En kaliteli ürünü en iyi fiyatla nasıl müşteriye ulaştırabileceğimiz konusunda uzun çalışmalar ve görüşmeler yaptık. 1.5 senelik bir süreçte Casey Mobile markamız instagram hesabı organik olarak şu anda 31.000 takipçiye ulaştı. shop-casey.com web sitemiz üzerinden satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ürün tasarımlarımızın tamamını kendimiz yapıyoruz. Ürün tasarımlarımızda kullandığımız tüm görsellerin lisans bedellerini ödeyerek alıyoruz. Dürüst ticaret yapmak ve başkalarının hakkına saygılı olmak için çok büyük gayret gösteriyoruz. Bu süreçte tasarımlarımızın izinsiz kullanımlarından tutun da çektiğimiz ürün fotoğrafları bile izinsiz olarak tabiri caizse çalınarak sektördeki bir çok firma tarafından kullanılmasına kadar hoş olmayan şeyler yaşadık. Ama biz bunlara gülüp geçtik taklitler aslını yaşatır diye düşündük ve yolumuza devam ediyoruz. Şu anda Türkiye’nin en büyük moda  e-ticaret sitelerinden birine ürün veriyoruz ve diğer büyük bir firma ile görüşmelerimiz olumlu olarak sonuçlandı. Müşterilerimizi sürekli dinliyoruz taleplerini not ediyoruz yurt dışındaki trendleri yakından takip ediyoruz. “Para kazanmaktan önce insan kazanmaya çok önem veriyoruz.” Geldiğimiz aşamada şimdi planladığımız diğer ürünlerin satışa hazırlanması için çalışmalarımız mevcut.

Nihai amacımız Casey Mobile Markasını büyütmek ve www.shop-casey.com web sitemiz üzerinden farklı ve kaliteli ürünler satmaktır. Başarının sırrı öncelikle çok çalışmak, ardından dürüst olmak ve özgün olmak. Ülke olarak katma değeri yüksek ve özgün ürünlere çok ihtiyacımız var. Bu işle ilgilenen herkese açık yüreklilikle yardımcı olmaya ve bilgilerimi aktarmaya çalışıyorum. Yardıma ihtiyacı olan herkes benimle iletişime geçebilir.