Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Oto kurtarma Oto Çekici Nedir ?

Gündelik yaşam şartları bazen karşımıza hiç beklenmedik süprizler çıkarabilir. Yaşayacak olduğunuz bu süprizler olumlu olabileceği gibi olumsuzluklar yaşatma ihtimali elbette vardır. Karşılaştığınız bu olumsuz ihtimal karşında belki en son ihtiyaç duyacağınız yardımlar o an için öncelik sırasını değiştirerek ilk sırada yer alması da mümkündür. İşte bunlardan biride Oto Kurtarıcılar ve Oto çekicilerdir.
Öncelikli olarak Oto Kurtarıcı ile Oto Çekici arasında fark bilinmelidir.

Oto Kurtarıcı; yol güzergahında seyir halinde iken, hareket özelliğini yitiren araçların oto çekiciye yüklemesini yaparak aracınızın istenilen ve talep edilen adrese götürerek teslimini gerçekleştiren ekip çalışanıdır.

Oto çekici ise ; yol güzergahında seyir halinde iken, hareket özelliğini yitiren araçlarınızın, bulunduğu konumdan alınarak, istenilen ve talep edilen adrese kadar taşıma işini üstelenen, araç çekimine uygun sistemsel donanıma sahip araçlardır.

Yol seyir halinde ilerlerken araçlarınızın size yaşattığı olumsuz sürprizlerden biride, hareket özelliğini yitirerek sizi yolda bırakması ve sizlere mağduriyet yaşatması sorunudur. Bu durum sadece hiç istemediğimiz, kazalar sonucu daha çok yaşansa da zaman zaman akü bitmesi, yakıt bitmesi, aracın sistemsel donamının yani mekanik aksamındaki arızalarından da kaynaklana bilmektedir. Trafik akışının yoğun olduğu bölgelerde yaşanan bu tür sıkıntılar sadece sizi değil, trafik akışındaki diğer araç sahiplerini de mağdur edebilmektedir.

Trafik akışın yoğun olmadığı yol güzergahlarında da yaşanan bu tür sorunlar ise sizin kendinizi bir çıkmazda hissetmenize neden olabilir.Bu tür sorunlar karşında ilk akla gelen, yakınlarımızı arayarak yardım talebinde bulunup, araçların bulunduğu yerden alınarak, gerekli görülen yere taşınması, nakledilmesi işlemidir.

Ancak bilmelisiniz ki bilinçsizce yapılan oto kurtarma ve oto çekici işi araçlarınızın maliyetinin daha da yükseltebilen maddi hasarlara neden olabilmektedir.

Bu nedenle bu tür sorunlar karşında mutlak suretle yapmanız gereken tek şey işinde uzman teknik bilgi ve donanıma sahip oto kurtarıcılar ile aracınızın model ve türüne uygun Bursa Oto Kurtarma tarafından aracınızı bulunduğu mevkiden alınarak gerekli görülen adrese tesliminin gerçekleştirilmesidir.

Yeni bir yazı dizisinde görüşmek dileği ile esenkalın 🙂