Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Para olan ilişki durumunuzu anlamak isterseniz cüzdanınızdan başlayabilirsiniz.
Cüzdanınız eskimiş, karmaşık, içine para almayan bir cüzdansa, paralarınızı cüzdanınıza gelişi güzel bükerek yerleştiriyorsanız enerji akışında sorun yaşamanız kaçınılmazdır. Bu tutumlarınız paraya karşı olan olumsuz ve mesafeli duruşunuzu gösterir.

İçinizden ” Hakettiğim parayı kazanamıyorum, yapmak istediklerim için çok para lazım, hevesim hep kursağımda kalıyor ” vb. negatif düşüncelerin geçtiğini duyar gibiyim.

Öncelikle tüm bu negatif enerjiyi atmak için kendinize tekrar etmeniz gereken basit ve bir o kadar da tılsımlı cümleyi paylaşmak istiyorum; “Ben paranın mıknatısıyım, paranın heryerden gelmesine sevgiyle izin veriyorum“. Aklınızda oluşan şüphelerin önüne geçmek adına Albert Einstein ‘ın da desteğini eklemek isterim. Einstein der ki;

“İnsanoğlu, ağzından çıkan cümlelerin, beyninden çıkan düşüncelerin, bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu”

Her enerjiye karşılık veren sayı dizisi vardır. Bu sayılar sekans ( sayısal dizi ) olarak yuvarlanmaya başlarsa günlük sorunlarınızı çözebilirsiniz. Beyaz bir kağıda mali durum düzenleme sayıları olan; 71427321893 ‘ü yazıp cüzdanınıza koyarak bereket ritüeline başlayabilirsiniz. Cüzdan çok küçük olmamalı, metal paralarınız ve bükmeden yerleştireceğiniz kağıt paralarınız için bölmeleri olmalıdır.

Para parayı yani benzer benzer benzeri çeker. Cüzdanınızda bolca para tutun.

 

Cüzdanınızda para tuttukça paraya dokundukça aranızdaki soğukluk ve mesafe günden güne azalacaktır. Banka kartı, kredi kartı ile harcama yapmamaya çalışın. Harcadığınız paranın miktarını görmez kartla harcama yaparsanız neye ne kadar ödediğinizi göremezsiniz.
Kredi kartlarınızı, harcama fişlerinizi, mağaza kartlarını cüzdanınızdan kaldırın; harcama ve borçlanma enerjisinden uzak kalın. “Ben kredi kartı kullanmadan duramıyorum” diyenlerdenseniz sadece bir tane bulundurun, bolca tutmayın. Böylelikle sürekli ve bilinçsiz alışveriş yapmaktan korunmuş olursunuz.
Yabancı paraları uğur parası olarak kullanmayın. Yabancı paralar ülkenizin kazanç sistemine olan güvensizliğin göstergesidir. Uğur parası kullanmak istiyorsanız kendi ülkenize ait olan parayı kullanın. Örneğin, Hıdırellez akşamında gül ağacının dibine bıraktığınız, o günün enerjisini alan para çok güzel uğur parası olabilir.
Kimliğinizi cüzdanınızdan kaldırın. Kimliğinizle para biraraya geldiğinde karmaşık enerjiler meydana gelecektir.
İhtiyacınızı bilin, ne harcayacağınızı görün ve kazancınız doğrultusunda harcama yapmaya özen gösterin. Harcamalarınızda ve cüzdanınızda sadeleşin.
Cüzdan taşımıyorsanız, taşıyın. Cüzdanınızı ve paranızı kaybetmekten korkmaya kendinizi şartlamayın.
Sağlığınız en büyük ve en güzel nimettir. Para ise dilediğiniz özgürlük ve daha kaliteli yaşamanız için aranızı iyi tutmanız ve sevmeniz gereken bir araçtır. Siz parayı sever ve ona yakınlaşırsanız o da sizi karşılıksız bırakmayacaktır.

“İnsanın parası varsa çalışmak zorunda kalmaz. Böylece zamanı satın alır . Bu kalan zamanda da kendini mutlu edebilecek şeyleri yapar. Yani para mutluluğu satın alır.” Albert Camus