AndroidEkonomiMarka ve PazarlamaTanıtım YazılarıYERLİ

Bip Dünyaya Açılıyor!.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Türk mühendislerce geliştirilen mesajlaşma platformu BİP’i dünyaya yaymayı hedefliyor. Yurtdışındaki ilk reklam kampanyasını ABD’den başlatan şirketin sonraki durakları İngiltere, İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya olacak.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, düzenlediği basın sohbet toplantısında  6 kişiye kadar aynı anda görüntülü görüşebilme, çift hattı tek cihazda kullanma, para transferi gerçekleştirme, sabit ya da operatör fark etmeksizin bütün numaraları arayabilme gibi özellikleriyle öne çıkan BiP’i dünyayla tanıştırmak için küresel iletişim kampanyası başlattıklarını söyledi. Terzioğlu “Tüm dünyada BİP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi.

‘YIL SONUNA KADAR YURTDIŞINDA 25 MİLYON KULLANICIYA ULAŞMAYI HEDEFLİYOR’

Terzioğlu’nun verdiği bilgiye göre BİP’in hali hazırda 20 milyonu Türkiye’den, 5 milyonu yurtdışında toplam 25 milyon kullanıcısı bulunuyor.  iP’in yıl sonuna kadar yurtdışında 25 milyon kullanıcıya erişmeyi hedeflediğini Kaydeden Terzioğlu, öncelikle Avrupa’da yaşayan yaklaşık 5 milyon Türk’ü hedeflediklerini belirtti. Terzioğlu “Türk vatandaşları o ülkelerde uygulamayı kullanıyor. Ancak tablo bundan ibaret değil. İran’dan Suudi Arabistan’a, Fas’tan Ukrayna ve Belarus’a, Japonya’dan Brezilya ve Antartika’ya kadar dünyanın dört bir  yanında BiP kullanıcısı bulunuyor” ifadesini kullandı.

 

 

Emre ALABAŞ

Düz Adam Yerli takıntılı. emre@yetita.com

İlgili Makaleler

Close