Tartışma

Benden Habersiz Adıma Telefon Hattı Açılmış Ne Yapmalıyım?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bende Habersiz Adıma Telefon Hattı Açılmış Ne Yapmalıyım?

Bu durum 2003 yılında genellikle avea hat açanların başına gelmiş bir durum. 2003 yılı civarında bir avea hat sahibi olduysanız başınıza gelmesi muhtemel bir durum olabilir. Hat açtığınız bayii kimlik fotokopiniz, ıslak imzanız gibi bir çok belgenizin bulunduğu dosyayı elinde bulunduruyor. Sizin adınıza haberiniz olmadan onlarca hat çıkarıyor ve bunları gerek açık hat, gerekse yasa dışı yollar için kullanıyorlar.

Bu durum birinin başına geldi uygunsuz bir uygulama hat üzerinden indirildiği ve sahip olmadığı bir hat olmasına rağmen, hat üzerinde gözüktüğü için şuan yargılama süreci içerisinde.

Sizde bu gibi mağduriyetler yaşamamak için yazıyı okuduktan sonra e-devlet sitesine giriş yaparak arama kısmına mobil yazınız ve ilk çıkana giriş yapın. Burada tüm operatörlerin kayıtları çıkacak. İçlerinde size ait olamayan pasif yada aktif numaraları tespit edin. Sizin değilse hemen cumhuriyet başsavcılığına gidin.

İlgili sözleşmedeki imzanın size ait olmadığının ispatı, hat kullanılmak suretiyle işlenecek suç ya da diğer hukuki konularda zarara uğramamanız için önemli.

Sizin şikayetiniz, Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturulacaktır. Eğer suç niteliği taşıyan bir durum mevcut ise, suçu işleyenin tespit edilmesine çalışılacaktır. Suçu işleyeni sizin şikayetinizde belirtmeniz zorunlu değildir. Bunu Cumhuriyet Savcılığı bizzat araştıracak ve değerlendirecektir. İmzayı atan bayi sahibi değilse, kim olduğu öğrenilmeye çalışılacaktır.

Tazminat, zarar halinde mümkündür. Eğer manevi ya da maddi bir zarara uğradıysanız, dava yoluyla bu zararın tazminini talep edebilirsiniz.

Yargılama süresi, iş yoğunluğu ve delillerin toplanma süresine göre değişmektedir.

E-Devlet üzerinden hazır giriş yapmışken aşağıdakileri de sorgulayabilirsiniz.

  • 4A Hizmet Dökümü – Sigorta Durumunuz
  • Adli Sicil Sorgulama
  • Vergi Sorgulama
Tags

Hamza EROL

E-Ticaret Danışmanlığı, WordPress Web Tasarım, Kurumsal Kimlik ve Web Danışmanlığı yapmaktayım. Aklınıza takılan bir soru olursa hamza@ayrim.net adresine mail gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

İlginizi Çekebilir

Close
Close