Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yiğit Can KUŞ Kimdir?

1994’ yılında Bakırköy’de dünyaya geldim. Şile Ağva’lıyım. İlk öğretim ve orta okulu Bayrampaşa Vatan İLKÖĞRETİM Okulunda, Lise dönemimi Şehit büyük elçi İsmail Erez End. Meslk. Lisesi ve Rıfat Cana Yakın lisesinde tamamladım. Aileden gelen bir tiyatro oyunculuğu olduğundan dolayı küçük yaşlarda sanatsal faaliyetlere başladım ve hayatım bu şekilde hep devam etti. 8 yaşında ilk tiyatro oyunumu oynadım özel dersler aldım ve belirli süreçten sonra ders vermeye başladım ve özel kurumlarda, devlet kurumlarında görevler aldım.

Aileden gelen bir tiyatro aşkı beni animasyon hizmetlerine göre götürdü. Aldığımız eğitimler, çalışmalar hep orta oyunu üzerine kuruluydu ve “eğlenirken eğlendirmesini biliyorduk.” 2007 yılında yani ortaokul çağlarımda sınıf arkadaşlarımız ile okulda tiyatro oyunları düzenledik, daha sonrasında bu oyunu geliştirmeye çabaladık ve birçok yer de sergiledik. Biraz farklılık olsun diye Animasyon (Palyaço) Katalım dedik ve eğlence sektörüne girişim tamamen burada başladı. Gösterimizde bizi beğenip doğum günü organizasyonlarına çağırdılar sonra işler biraz genişledi açılış organizasyonları derken birçok alanda faaliyet aldık bunun yanı sıra kökenden gelen birimi de kullanmaya başlayınca organizasyon firması kıvamına döndük. Açılış Organizasyon, Tanıtım Organizasyonları derken Düğün Organizasyonlarına kadar birçok hizmeti kendi bünyesine alan Ajans’ın sahibi oldum işleri büyütme hevesi her zaman içimde olan bir çalışma aşkı gibi bir şey. Her zaman yeniliği bünyemize katmaya çalıştım çoğu zaman parasız kaldım ama ufak yaşımda bile birçok şeyi başardım. İşlerin yükü beni yordu yetişemez oldum ve yanıma ortak aldım ve yaşımın gelmesi münasebeti ile Vatan’i borcu ödeme önce Tokat Hudut Birliği akabinde Şırnak Uludere Usta birliğine doğru yolculuğumuz başladı. Askerliğimi tamamladıktan sonra yine bir heyecan işime devam etmenin hayalini kurarken, ortağımın 2007 yılından 2014 yılına kadar azimle çalıştığım, çabaladığım şirketim ortağım yüzünden batırdığını gördüm ve duydum. 12 ay boyunca her şeyin güzel gittiğini hiçbir problemin olmadığını söyleyen kişi, geldiğimde ortalıkta yoktu.

İnsanın çabalarının, emeklerinin boşa gitmesi üzücü ve bir o kadar da sinir bozucu oluyor, sonrasında yine aynı alanda ilerlemeye çaba sarf ettim fakat  bizim imkanlarımız ile sektörün imkanları maalesef bir değildi ve yapamadım. İçimdeki heyecanın kırıldığını ve tek başına olduğumu anladığım için sektörü tamamen bırakma kararı aldım.

Yılların birikimi ve araştırmacılığı sayesinde sadece balon üzerine çalışmayı, imalat yapmayı ve yeni bir marka olarak sektörde yer almayı hedefleyip balonsatis.com ‘u kurdum. Belirli bir müddet tek başına idare ettim ve sonrasında yavaş yavaş çalışma ekibimizi ve kadromuzu genişlettik.

Balonsatis.com ‘da bulunan amacımız güvenilir bir firma stratejisi oluşturmak insanlara doğru ürünleri, doğru fiyat politikası ile satışını gerçekleştirmek. Üretim gerçekten çok zor bir süreç bir balonun stantlara gelmesine kadar bir çok sevkiyat işlemi mevcut ve sektörde belki en küçük işletme olmamıza rağmen bu süreçte titizlikle takip ediyoruz ve bunları hem ticari amaçla hem de kullanıcı amacıyla en minimize edilmiş halini sunmaya çaba sarf ediyoruz.

Balonsatis.com olarak yenilikçi bir ekip ile Türkiye’nin her yerine üretim sağladığımız ürünleri kolay bir şekilde ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Türkiye’nin her bölgesinde ürünlerimizi sabit bir fiyat politikası ile satış sağlamayı hedefliyoruz ve bölge toptancılarımız ile bu düzende anlaşmalar sağlıyoruz. Belirli ve sabit bir toptancıya üretim sağlamak yerine genel anlamda üretiyoruz.