Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Akrep burcu sembolünün mitolojide fazlasıyla yer aldığı görülmektedir. Kötülükler kralı Hades’in temsilci olduğuna inanılmaktadır. Mezopotamya da karanlığın işaretçisi, Mayalar da ölüm tanrısı, diğer mitolojik inançlarda ise iğneleyen ve korkutarak kaçıran yaratık manalarına gelmektedir.

Kimilerine göre akrep dünyaya kötülük yapmak için gelmiştir. Bütün bu inanışları bir kenara bırakarak bugün bu burcun özelliklerini erkek ve kadın olarak ele alacağız ayrıca aşk hayatını nasıl yaşadıkları üzerine konuşacağız eğer akrep insanı iseniz ya da bu burca sahip sevgiliniz eşiniz varsa yazılanları dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep burcu özellikleri arasında en dikkat çeken Karanlık ve gizemli bir burç oluşlarıdır. Yönetici gezegeni Mars ve Plüton’dur. Su elementine sahip olan burç grubunun hayat mottosu “Yalnız Geldik Yalnız Gideceğiz” şeklindedir. Aşırı mantıklı ve zeki yapıları dikkat çekici olmalarına sebep olmaktadır.24 Ekim ve 22 Kasım tarihlerinde doğan insanların burcudur. “Sen de şeytan tüyü var” galiba dediğimiz insanların ta kendileridir.

Mitolojide ki Hades’in temsilcisi olduğuna inanılmasının başlıca sebeplerinden birisidir. Güç ve cinselliğe düşkünlükleri ile bilinirler. Vücutta cinsel organını temsil etmektedirler. Tutkulu ve arzulu yaşamak onlar için vazgeçilmez bir şeydir. Aşırı sinirli yapılarına rağmen yaşanan olayları sakince ve dikkatlice çözmeye bayılırlar. Hayatlarında sıradanlıktan nefret eder, gizemli ve heyecan verici şeylerin peşinden gitmek isterler.

Akrep Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri Erkek

Hırslı ve kararlı yapısı ile dikkatleri üzerine çeken akrep burcu erkeği delici bakışları ile kadınları fazlasıyla etkilerler. Sabırsız olmalarına rağmen acıya fazlası ile dayanıklıdırlar. Aşka teslim olmamak için direnirler. Ancak âşık olduklarında çok aşırı kıskançlık gösterirler ve sahiplenici davranırlar.

Cinsel arzuları çok kuvveti olmasına rağmen âşık oldukları zaman sadık olabilmektedirler. Ama cinsel eğilimleri çok kuvvetli oldukları için genellikle tensel sadık kalabilmeleri çok zordur.

Akrep Burcu Özellikleri Kadın

Akrep kadını ukala ve kendini beğenen insanlara asla tahammül edemediği gibi o insanları küçük düşürmeyi çok fazla sever. Güçlü, ne istediğini bilen ve çalışkan erkeklerden hoşlanırlar. Eğer bir akrep kadını ile birlikte iseniz ona asla yalan söylemeyin. Önsezileri fazlaca kuvvetlidir. Yalana ve ihanete tahammülü yoktur. Aldatıldığında hırsına yenir düşer ve sizden hiç unutamayacağınız bir intikam alır ve asla sizi affetmez.

Akrep Aşk Hayatı

Tutkunun fazlaca yer aldığı bir aşk hayatı yaşarlar. Duygusal bütünlükten ziyade tensel bütünlüğe inanırlar. En çok kullandıkları  “seni arzuluyorum” kelimesidir. Aşkın tensel hazlarda saklı olduğuna inanmakta ve sürekli heyecan verici birliktelikler yaşamak isterler. Durağan ve sıkıcı olan hiçbir şey ilgilerini asla çekmez.

Sık partner değiştirmek onlar için daha heyecan vericidir. Ancak aşka kapılarını açtıkları vakit derinlemesine bir sadakat göstermektedirler. Eğer eşiniz veya seviliniz akrep burcu ise şunu asla unutmamalısınız ki onlar dünyaya yasakları çiğnemek ve tensel birliktelikleri heyecanla yaşamak için geldiklerine inanmaktadırlar.