Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Teknolojinin hızla gelişmesi hayatımızı kolaylaştıran birtakım yenilikler meydana gelmeye başladı. Kuşkusuz 20 yıl önce teknolojinin bu şekilde gelişeceğini kimse tahmin edemezdi. Uzun süredir üzerinde çalışılan akıllı kulaklık sonunda tanıtıldı. Bu akıllı kulaklığın en önemli özelliği çevrenizde meydana gelen olaylara karşı sizi uyarması. Aslında düşünüldüğünde ne kadar saçma bir yenilik gibi gelse de ayrıntıları göz önüne aldığınızda oldukça iyi düşünülmüş yeniliklerin başında geliyor.

Teknoloji bağımlıları için özel olarak üretilen bu akıllı kulaklık sizi dış dünyadan gelen tehlikelere karşı koruyor. Son dönemde hızla artan teknolojiye bağlı ölümler tüm dünyada konuşuluyor. En son Rusya ‘da gelen bir kişinin telefonuna bakarak yürüdüğü ve trenin hızlıca o kişiye çarpması sonu ölmesi gündemdeki yerini koruyor. Sadece teknoloji bağımlıları değil aynı zamanda dalgın kişiler içinde üretilen bu kulaklığın özelliklerine gelin birlikte bakalım.

Akıllı Kulaklığın Özellikleri

            Akıllı kulaklık sizin hayatınızı kurtarmak için yapıldı. Özellikle yolda giderken yüksek sesle müzik dinleyen kullanıcılar için düşünülen bu kulaklık birçok alanda ödül aldı. Kulaklığınızı kulağınıza taktıktan sonra sizi dış tehlikelerden koruyacak birtakım özellikler devreye giriyor. Kulaklık üzerinde yer alan algılayıcı sayesinde size yaklaşan bir cismi uyarı mesajı ile birlikte telefonunuza gönderiyor. Birçok sesi birbirinden ayıran ve son derece hayat kurtaran bu kulaklık birçok ödül aldı.

Şu an için henüz test aşamasında olan fakat birçok testten başarı ile akıllı kulaklık yakın zamanda piyasaya çıkması bekleniyor. Özellikle yüksek sesle müzik dinleyenlerin ve kulaklık takıp dalgın olanların geçirdiği kazaları önlemek için yapılan bu cihaz şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.