Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Her yılın sonunda değerlendirmelerin yapılması şart eğer bu şekilde değerlendirmeleri yapılırsa ilerleme daha iyi şekilde gözlemlenebilir beklentiler ona göre düzenlenebilir,   şüphesiz ki hepimizin bir vizyonu ve hedefleri var.  Bunlara bağlı kalarak attığımız adımların belirli bir şekilde görünmesini her daim istiyoruz ancak gerçek şu ki çoğu zaman istediğimiz gibi gitmez.

Kendimizi her zaman ulaşamadıklarımız için suçlarız ancak ulaşamadığımız hedefler yerine başarımıza düşünmemiz gerekiyor bir yılda bir şey bir şekilde bitirmek için elimize ne kadar yaklaştığımızda tespit etmeli ve bunu da bir başarı olarak görmeliyiz.

Mükemmele Değil İlerlemeye Odaklanın

Her yılın başında yapsanız gibi gerçekleştirmek istediklerinizi bir liste haline getiriyorsunuz uygulamak için de en mükemmel zamanlamayı bekliyorsunuz 9 ay sonrasında listeye dönüp baktığınızda neredeyse her şeyi yapamadığımız için hayal kırıklığına yapamadığınız için hayal kırıklığına uğramış oluyorsunuz mükemmel zamanı beklemek yerine doğru zamanı bekleyip ilerlemeye odaklanmanız gerekiyor.

Yüksek performans alanlar her zaman mükemmelliğin en düşük standartta olduğunu iyi bilirler yılı güçlü bir şekilde geçirmek istiyorsanız yaptığınız tüm ilerlemeyi envanterinize alın ve işleri daha iyi yapmaya odaklanın.

Siz Çevrenizin Bir Yansımasısınız

Zihniyet ve olumlu düşünmenin başarı üzerinde büyük etkileri var hatta başarının anahtar kelimesi olduğunu hepimiz biliyoruz ancak bu denklemin sadece ufak bir kısmı, eğer etrafınızda negatif enerjiler saçan ve olumsuz düşünen insanlar varsa ne kadar güçlü bir zihne sahip olursanız olun pozitifliğinizi onlar karşısında kaybedecek ve başarısız olacaksınız.

Yıl içinde yüksek performanslar elde eden bireyler çevrelerini iyi değerlendirir ve vizyonlarına uyacak bir orantıda değişiklikler yapar,  istediklerini elde etmelerini engelleyen ne varsa hayatlarından çıkartırlar.

Baştan Başla Yeniden Motive Topla Ve Olana Kadar Tekrar Et

Hepimiz daha fazla zamana sahip olmak istiyoruz bazen 24 saat yetmiyor bir gün için,  sürekli çalışıyor ve bir savaş içerisinde bulunuyoruz verdiğiniz bir mücadeleden kaçıp verdiğimiz bu mücadeleden kaçıp rahatlamak istiyoruz. Her daim çalışmak istiyoruz bunların yanı sıra, asla yavaşlayıp gerilemek istemiyor her zaman pazarda rekabet olarak üst sıralarda olmak istiyoruz.

Ancak unuttuğumuz bir şey var bu kadar işi yapmak bize elbette kötü yönde etkiler bırakacaktır,  bir araba motoru misali her gün son devir çalışan motor nöbetçi ömrünü kısa vadede tamamlayacaktır nöbetçi ömrünü kısa vadede tamamlayacaktır. Bu olay zaman zaman başımıza geliyor resmen duvara çarpıyor ve bazen işleri batırıp kalıyoruz.

Bu durumların kaçırılmak ve kurtulmak için hedeflerimize sıfırlamanız kendimizi yeniden şarj etmemiz gerekiyor,  çalışma süresi boyunca kalite nicelikten her zaman daha iyidir. Hedeflerinizin sıfırlanması yeniden kurulması ve sonuçların görülebilmesi için çeşitli etkinlikler ve toplantılar düzenlenmektedir.

Bu toplantılara nerede olduğunu tespit ederek onlara katılarak kendinizin hangi konumda olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Yüksek performansta ilerleyenler yavaş olmanın ne kadar zor olduğunu her daim bilirler, ancak oyuna geri dönmek için pilleri yeniden şarj etmenin gerektiğini de bilirler,  özellikle güçlü olmak ve hedeften sapmadan ilerlemek istiyorsanız.